A Sportnapok első kiadása még 2007-ben rajtolt, de azóta már kinőtte magát, a múlt hétvégén Sepsiszentgyörgy több szegletében is sportrendezvényektől volt hangos a város. A sportolni vágyók a csapatsportoktól egészen a búvárkodásig kipróbálhatták magukat.
Ami a számokat illeti, közel 15 ezer látogató volt a három nap tevékenységein, akik 65 sportág közül választhattak.
A legnagyobb részvételnek örvendő program a vasárnapi sportágválasztó volt, ahol a gyerekek a birkózástól egészen a kosárlabdáig próbálhatták ki magukat, ezzel pontokat gyűjtve, amelyet a végén jutalomra válthattak.
Idén rekordszámú egyesület csatlakozott a programokhoz, ami ugyancsak hozzájárul a 15. kiadás népszerűségéhez. Nyilván a Sportnapok nem jöhettek volna létre a támogatóink nélkül, akiknek utólag is hálásak vagyunk” – nyilatkozta Nemes Áron, a Sportnapok főszervezője.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!