A serdülők (U14-esek) között versenyző Tallósi Vanessza a magyarországi ökölvívás legjobb sportolója lett a korosztályában. Az ezt igazoló elismerést kedden vehette át a gyergyószentmiklósi ökölvívó tehetség az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub évzáró gáláján. A díjat Juhász Roland, a Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) ügyvivő testületének tagja adta át Vanesszának, aki ezen az eseményen kapta meg a MÖSZ egy másik díját is, amelyet az idei Európa-bajnokságon a 60 kilós súlycsoportban elért bronzérmével érdemelte ki. Ugyanezt az elismerést kapta meg Fazakas István is aki 52 kilóban szintén bronzérmes lett az augusztusban, Szlovéniában lezajlott kontinentális viadalon.
Az évzáró gálán Huszár Árpád, az EGÖSK vezetőedzője és klubvezetője még számos sportolóját méltatta az idei munkájukért.
Közülük díjazták a tíz legeredményesebb sportolót, azaz Benedek Pétert, Tallósi Vanesszát, Fazakas Istvánt, Mailát Andrást, Csiki Róbertet, Búzás Róbertet, Sinka Botondot, Bogyor Dávidot és Csiki Mátét. Ők mindannyian bajnoki címeket, dobogós helyezéseket értek el ebben az évben korosztályukban, súlycsoportjukban.
Benedek Péter emellett 5. helyezett volt a junior világbajnokságon, és szorítóba léphetett az Európa-bajnokságon is, és mindkét versenyre kijutott Mailát András is. Szintén Eb-résztvevő volt a serdülőknél Bogyor Dávid, a nemrégiben felnőtt magyar bajnoki bronzot nyerő Csiki Róbert pedig az U22-esek kontinensviadalán képviselhette Magyarország színeit.
Az évzáró gálán ajándékban részesült az EGÖSK minden jelenlévő sportolója, úgy a Huszár Árpád, Huszár Dávid, Máthé István és Csiki Emília edzők keze alatt dolgozó gyergyószentmiklósiak, mind a sepsiszentgyörgyi és baróti alegységnél fejlődő gyerekek is, akiket Csíki Károly, illetve Szőcs Dénes edzők nevelnek.
A gála keretében Böjte Csaba, az EGÖSK tiszteletbeli elnöke ünnepi szentmisét celebrált, megerősítve a sportolókat és edzőket, hogy eddigiekhez hasonlóan kitartóan folytassák a munkájukat, és továbbra is megtegyenek mindent a céljaik eléréséhez. A célok pedig ugyanazok, mint amit az egyesület 2017-es megalakulásakor Huszár Árpád kijelentett és most megismételt: olimpiai bajnokokat akarnak kinevelni Gyergyószentmiklóson.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!