A szervezők közleménye szerint a hazai ralibajnokság kezdete előtt tesztelési lehetőséget biztosít az AT Motorsport SE a pontvadászatban résztvevő pilóták számára április 9-én és 10-én.
„A tesztet a 123-as, a Csíkszentmártont és az Úzvölgyét összekötő megyei úton tartják, mindkét nap 9 és 17 óra között. A tesztelés miatt teljes útlezárás lesz a 123-as megyei út 8. és 15. kilométere közötti szakaszán, ám a forgalmat ideiglenesen feloldják 12 és 14 óra között mindkét nap” – olvasható a közleményben.

Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
Egy 46 éves nő holttestére bukkantak péntek este a csíkszeredai Tudor Vladimirescu lakónegyedben található lakásán.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Báró Kemény János író, színházalapító, mecénás és közösségépítő köztéri mellszobrának felavatásával, kiállításmegnyitókkal, könyvbemutatókkal ünnepelték szombaton Marosvécsen az Erdélyi Helikon megalakulásának centenáriumát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!