Közel 120 lovas száll nyeregbe szombaton, hogy megmutassa a tudását a Székelyföldi regionális díjugrató-bajnokság nyitófordulójában.
A korábbi években megszokott módon öt kategóriában zajlik majd a megmérettetés, azaz ügyességi versenyt rendeznek a 10 évnél kisebbek és 10 évnél nagyobb kezdő lovas gyerekek számára, illetve a három különböző magasságú akadályokon versenyzőknek – ismertette a házigazda Remetei Lovasklub vezetője, Petréd Károly.
Az idei sorozat ezt követően Benedekmezőn, Székelyudvarhelyen, Ákosfalván és Nyújtódon folytatódik, majd az augusztus 24–27. között Gyergyószentmiklóson sorra kerülő Székelyföldi Lovas Ünnep keretében rendezik a döntőt – közölte Bajkó Tibor, a több mint száz programponttal készülő augusztusi rendezvény főszervezője.
A Remetei Lovasklubnál egyébként a héten edzőtábor zajlik, ahol Zárug Gyula, elismert magyarországi díjugrató és edző igyekszik minél több ismeretet átadni a tehetséges gyerekek számára. Az itt tanultakat szombaton már kamatoztathatják is a versenyen.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!