A három székelyföldi megyét és mindhárom megyeszékhelyet érinti az augusztus 7–9. között immár tizennyolcadik alkalommal szervezett székelyföldi körverseny, amelyre az előzetes benevezések alapján 11 ország 21 csapatának 126 versenyzőjét várják.
A megmérettetés első napján, augusztus 7-én, szerdán Sepsiszentgyörgyön lesz a csapatbemutató, és innen indul a verseny a 4,5 km-es prológgal.
Csütörtökön, augusztus 8-án a Sepsiszentgyörgy – Kovászna – Kézdivásárhely – Csíkszereda szakaszt (117 km) kell teljesíteniük a versenyzőknek, pénteken pedig a Marosvásárhely – Szováta – Székelyudvarhely – Csíkszereda útvonalon (171,8 km) kell végigtekerniük.
A kerékpáros karaván elhaladása idején útlezárásokra kell számítani.
Augusztus 8., csütörtök, 15.30–16.15 óra között: Brassói út – Villanytelep utca – Nagyrét utca (a Kaufland előtti körforgalomig) – Temesvári sugárút – Szabadság tér (áthajtás a Kossuth Lajos utcán).
Augusztus 9., péntek, 14.40–15.40 óra között: Csíkszereda szépvíz felőli városkijárata (12A országút) – taplocai körforgalom – Nagymező utca – Szék útja – Nagyrét utca (a Kaufland előtti körforgalomig) – Temesvári sugárút – Szabadság tér (áthajtás a Kossuth Lajos utcán).
A Sepsiszentgyörgyöt, Marosvásárhelyt és Székelyudvarhelyt, illetve a többi települést érintő útlezárásokról hamarosan az esemény honlapján lehet tájékozódni.
A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?
Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.
Aggodalmak hullámát váltotta ki a román állam berkeiben, hogy a magyar Bonafarm csoporthoz kerülhet a Napolact márka a FrieslandCampina Romániától – írja a gazdasági szektorban dolgozó kormányzati forrásokra hivatkozva az Adevărul.ro.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!