Az egykori Szörényi bánság székhelyen, a mai Mehedinți megyében található Szörényváron (Turnu Severin) rendezték meg hétvégén az U23-as korosztály egyéni cselgáncsbajnokságát.
A Duna-parti város sportcsarnokában Radvánszky Szilárd (81 kg) kiválóan küzdött, a VSK Csíkszereda versenyzője az első körben kiemelt volt, majd a további négy mérkőzését mind 10:0-ra nyerve lett bajnok. A sportolót Albu Botond és Papp Róbert Flórián edzők készítették fel.
A szintén VSK Csíkszereda színeiben induló Ladó Ákos (73 kg) a 7. helyen végzett. Éremesélyes volt Lajos Orsolya (63 kg) is, de ő sajnos az első meccsén lesérült, így nem tudta folytatni a versenyt.
Nagyon jó eredményt ért el Csíkszeredai ISK színeiben induló Székely Botond, aki bronzérmes lett a 60 kg-osok súlycsoportjában. Dániel Albert szentegyházi tanítványa a negyeddöntőben vereséget szenvedett ugyan, de a vigaszágon mind a három mérkőzését 10:0-ra nyerve állhatott fel a dobogó harmadik fokára.
A Kolozsvári U-MSC színeiben vett részt a bajnokságon a háromszéki Balogh Hanna, aki a 70 kg-os súlycsoportban ezüstérmet szerzett.
Sorsdöntő világbajnoki selejtezőmeccs vár a magyar válogatottra, vasárnap 16 órakor Írországot fogadja a Puskás Arénában. A székely szurkolók közösen vonulva érkeztek meg, mi is ott vagyunk. Kövesse az eseményeket élő szöveges közvetítésünkben.
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.
Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
Ki kell menekíteni az ukrán határ menti Tulcea megyei Plauru falu lakóit az ukrán kikötői infrastruktúra elleni éjszakai orosz támadások után – derült ki hétfőn.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!