Radvánszki Szilárd megnyerte a cselgáncs Román Kupát

Dobos László 2024. június 24., 20:30

Négy éremmel tértek haza Székelyföld képviselői Szatmárnémetiből, a hétvége két nagy cselgáncsversenyéről, a Román Kupa, illetve a földharc-bajnokság küzdelmeiről. Radvánszki Szilárd a kupában aranyérmet nyert.

Radvánszki Szilárd a dobogó legmagasabb fokán Fotó: Albu Botond

Románia legjobb cselgáncsozói gyűltek össze Szatmárnémetiben, Partiumban tartották a Román Kupa-versenyt, illetve a földharc (Ne Waza) országos bajnokságot.

A kupában minden éremből jutott egy-egy a csíkiaknak, a földharc-bajnokságban pedig az előző nap 81 kg-os súlycsoportjának győztese, Radvánszki Szilárd újra dobogóra állhatott, ezüstérmet szerzett.

Mihály Hunor (balról az első) ezüstérmet szerzett Fotó: Albu Botond

A csíkiak helyezései

Román Kupa: Radvánszki Szilárd (81 kg-os súlycsoport) – 1. hely, Mihály Hunor (73 kg) – 2. hely, Kocsis Hunor (100 kg) – 3. hely, Székely Botond (60 kg) – 5. hely.

Országos földharc (Ne Waza) bajnokság: Radvánszki Szilárd (81 kg) – 2. hely, Kocsis Hunor (+100 kg) – 5. hely.

Kocsis a Csíkszeredai Sportklub versenyzője, a többiek pedig a VSK Csíkszeredát képviselik.

A sportolókat Papp Róbert Flórián, Dániel Albert és Albu Botond edzők készítették fel.

Csíki dzsúdósok Szatmárnémetiben. Középen a három érmes, jobbról Cseke Szilárd, a küldöttség vezetője Fotó: Albu Botond