Radvánszki Szilárd egyetemista bajnok lett

Dobos László 2024. április 29., 13:57

Remek eredménnyel tért haza Nagyszebenből, az országos egyetemista cselgáncs-bajnokságról a csíkszeredai Radvánszki Szilárd. A VSK Csíkszereda sportolója a nagyszebeni egyetemet képviselve a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

Radvánszki Szilárd a nagyszebeni verseny díjazásán, középen, a dobogó legmagasabb fokán Fotó: Radvánszki Szilárd magángyűjteménye

Három székelyföldi sportoló lépett tatamira hétvégén Nagyszebenben, Románia egyetemista cselgáncs-bajnokságán. A sportolók ezúttal tanintézményüket képviselték. Két csíki fiatalember dobogós lett, Radvánszki Szilárd első helyen végzett a 81 kg-os súlycsoportban, Böjte Szilveszter pedig bronzérmes a 66 kg-osok között. Böjte a Brassói Egyetemet képviselte, Radvánszki pedig a Nagyszebeni Lucian Blaga Egyetemet.

A Kézdivásárhelyi ISK edzője, Czifra Attila a Sepsiszentgyörgyi Sapientia színeiben versenyzett, és +100 kilogrammos kategóriában az ötödik helyen végzett.

Radvánszki Szilárd eddig számos érmet szerzett országos bajnokságokon, nemzetközi versenyeken (archív felvétel) Fotó: Román Cselgáncs-szövetség

66 kg-os súlycsoport: 1. Claudiu Oancea (Kolozsvár), 2. Toni Mandache (Jászvásár), 3. Böjte Szilveszter (Brassó) és Alexandru Jenariu (Nagyszeben).

81 kg-os súlycsoport: 1. Radvánszki Szilárd (Nagyszeben), 2. Marcia Drelciuc (Jászvásár), 3. Pavel Nikita Hinkov (Bukarest) és Paul Bolovan (Nagyszeben).

+100 kg-os súlycsoport: 1. Daniel Natea (Nagyszeben), 2. Rareș Arsene (Pitești), 3. Vlad Topală (Konstanca) és Petru Farcaș (Pitești), 5. Czifra Attila (Sepsiszentgyörgy).