Az összetettben is az élen álló 35 éves pilótának ez az idei kilencedik, és pályafutása 97. pole pozíciója.
Hamilton mellől csapattársa, a finn Valtteri Bottas startolhat majd, míg a harmadik rajtkockát Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője foglalhatja el, Charles Leclerc negyedik lett a Ferrarival.
További rajtpozíciók: 5. Sergio Pérez, 6. Alexander Albon, 7. Carlos Sainz, 8. Lando Norris, 9. Pierre Gasly, 10. Daniel Ricciardo, 11. Esteban Ocon, 12. Lance Stroll, 13. Danyiil Kvjat, 14. George Russell, 15. Sebastian Vettel, 16. Kimi Räikkönen, 17. Antonio Giovinazzi, 18. Romain Grosjean, 19. Kevin Magnussen, 20. Nicholas Latifi.
Az időmérő edzés a pálya egyik vízelvezető rácsának javítása miatt fél órával később kezdődött.
A 66 körös Portugál Nagydíj vasárnap 15.10-kor rajtol.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Újra működik az online kataszteri szolgáltatás, négy nap alatt több mint 165 ezer kérelem zúdult az e-Terrára. Bicskával és két liter benzinnel a ruhája alatt próbált bejutni a medgidiai bíróságra egy tini.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!