Vasárnap este zárult a férfi asztalitenisz Európa Kupa csoportköre a székelyudvarhelyi sportcsarnokban. A helyi ISK-SZAK a harmadik fordulóban az osztrák Solex-Consult TT Wiener Neustadt együttesével játszott.
A György István által irányított gárdának már nem volt esélye a továbbjutásra, így nem csoda, hogy az edző a két fiatal játékosának adott lehetőséget. Ezzel szemben az ellenfélnek ezen párharc megnyerése a következő körbe való lépést jelentette.
A vendégek első számú játékosa, Ivor Ban nem sok esélyt adott Sánduly Leventének, gyorsan lepörgették a meccset, az előnyhöz a bécsújhelyiek jutottak.
Az egy nappal korábban bravúros játékot bemutató Tamás Szabolcs ezúttal nem tudta megismételni teljesítményét Felix Wetzel ellen. Itt is 3–0 került a találkozó jegyzőkönyvébe.
Parázs csatát hozott Sebastian Loso és Frane Kojic meccse. Roppant szoros szettekkel úgy jutottak el a szuper tiebreakig, hogy a hazaiak svéd idegenlégiósának meccslabdája volt. Az egyik fél hat nyert menetéig tartó „hosszabbításban” úgy tűnt, hogy meglesz a szépítés.
4–1-re elhúzott az ISK-SZAK asztaliteniszezője, csakhogy az ellenlábas zsinórban öt pontot nyert, így az összecsapást a Bécsújhely behúzta 3–0-ra.
Az osztrákok mellett a lengyel Gwiazda Bydgoszcz jutott a következő körbe.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK-nak az idei nemzetközi porondon való szereplése zárult – zsinórban az ötödik szezonja volt –, a Bajnokok Ligája után az Európa Kupában is házigazdák voltak.
Sok idejük nincs a pihenésre, kedden 15 órától a Szuperligában játszanak, a városi sportcsarnokban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC látogat.
Férfi asztalitenisz Európa Kupa, csoportkör, 3. forduló:
Solex-Consult Neustadt–Székelyudvarhelyi ISK-SZAK 0–3,
Gwiazda Bydgoszcz–El Nino Praha 3–1.
A végeredmény: 1. Bydgoszcz, 2. Neustadt, 3. Prága, 4. Székelyudvarhely.
Milyen jól illenek egymáshoz! Igazi szép pár! És milyen jól egyeznek! – szokták mondogatni olyankor, amikor egy jól alakult házasság mindkét tagja, a házaspár gondtalan, másoknak is tetsző, példás családi életet él.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Medve végzett egy olasz turistával a Transzfogarasi út Argeș megyei szakaszán – közölték a hatóságok csütörtökön.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!