A play-off dobogós helyéért versenyben lévő két csapat mérkőzésének első negyedóráját leszámítva, amikor mindkét kapu előtt nagy lehetőségek maradtak ki, felejthető játékot mutattak a felek, így a lefújásig nem is voltak eredményesek.
Az európai kupaindulásra nem jogosult Astra (nem kapott UEFA-licencet) megőrizte a harmadik helyét a tabellán, egy ponttal maga mögött tartva a moldvai együttest, amelynek viszont minden esélye megvan, hogy bejusson az Európa Liga selejtezőjébe.
A felsőház 7. fordulójában legközelebb csak vasárnap este lesz mérkőzés, az éllovas Universitatea Craiova az ötödik helyre lecsúszott FCSB elleni hazai rangadón próbálja megtartani az első helyet.
A listavezető pozícióját az előző meccsén elveszítő, de csak egy ponttal lemaradó Kolozsvári CFR hétfőn zárja a fordulót, a vendég Medgyesi Gaz Metan ellen kötelező a győzelem számára, hogy megőrizze esélyét a címvédésre.
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, felsőházi rájátszás
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Kolozsvári CFR | 10 | 7 | 2 | 1 | 17–7 | 49 |
| 2. | Universitatea Craiova | 9 | 7 | 0 | 2 | 17–14 | 44 |
| 3. | Astra Giurgiu | 8 | 3 | 3 | 2 | 12–8 | 33 |
| 4. | FC Botoșani | 10 | 2 | 3 | 5 | 10–12 | 32 |
| 5. | FCSB | 9 | 2 | 3 | 4 | 13–14 | 31 |
| 6. | Medgyesi Gaz Metan | 10 | 0 | 3 | 7 | 5–19 | 25 |
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Bár a hatóságok szerint nem kell hiánytól tartani, a közel-keleti válság miatt Romániában sem zökkenőmentes az üzemanyag-ellátás: a Rompetrol năvodari-i finomítójánál szerda éjjel és csütörtök hajnalban több kilométeres sor alakult ki.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!