A 22 éves Pogacar több mint öt perces előnnyel előzte meg az összetettben másodikként záró, dán Jonas Vingegaard-t és héttel a harmadik, 2019-ben Giro d’Italia-győztes ecuadori Richard Carapazt.
A 2017-es Tour de Hongrie-n harmadik Pogacar harmadszor indult háromhetesen, a 2019-es Vuelta a Espanán elért harmadik helye után tavaly és idén is elhódította a Tour sárga trikóját. Míg tavaly az utolsó előtti szakaszon, az egyéni időfutamon emlékezetes és drámai körülmények között vette át a vezetést összetettben honfitársától, az esélyesnek tartott Primoz Roglictól, addig idén a 8. szakasz után állt az összetett élére, és nem is adta át senkinek a vezetést.
A legutóbbi kiíráshoz hasonlóan ezúttal is három kategóriában végzett az élen: az összetett győzteseként megszerzett sárga mellett a legjobb fiatalt illető fehér, valamint a hegyi pontverseny első helyezettjének járó pöttyös trikót is hazaviszi minden idők legfiatalabb kétszeres Tour-győztese.
A belga bajnok Woud Van Aert a dupla ventoux-s hegyi szakasz és a szombati időfutam megnyerése után harmadszor győzött az idei Touron. A záróetapon mögötte honfitársa, Jasper Philipsen lett a második, míg az idén négy szakaszsikert begyűjtő 36 esztendős Mark Cavendishnek ezúttal be kellett érnie a harmadik hellyel, és azzal, hogy megszerezte a legjobb sprintert illető zöld trikót.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Antal Emőke lett a Miss Balaton királynője. A szatmárnémeti lány a koronát elődjétől, a 2024-ben győztes Bábel Virágtól vehette át.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!