A 32 éves pilótának ez pályafutása első pole pozíciója, míg csapattársa, a címvédő holland Max Verstappen negyedik lett.
Pérez mellől Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője startolhat majd, míg a harmadik helyről a másik Ferrarival a spanyol Carlos Sainz Jr. vághat neki a viadalnak.
Az időmérő edzés első szakaszának legnagyobb meglepetése a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton kiesése volt. A 37 éves brit sztár csak a 16. rajtkockából kezdheti majd meg a futamot.
Ehhez hasonlóra csapatának, a Mercedesnek a közlése szerint legutóbb a 2017-es Brazil Nagydíjon volt példa, Hamilton akkor a boxutcából kezdte meg a versenyt.
A kvalifikáció második részében Mick Schumacher (Haas) szenvedett látványos és súlyosnak tűnő balesetet. A Sky televíziós csatorna számításai szerint a legendás hétszeres vb-győztes Michael Schumacher fia
270 kilométer/órás sebességgel csapódott a falnak.
Az időmérőt piros zászlóval félbeszakították, a német versenyzőt a pálya kórházába szállították, és nagyjából 40 perc múlva kiderült, hogy nincs súlyos sérülése. Schumachert megfigyelésre és további vizsgálatok elvégzésére a dzsiddai kórházba szállították, az időmérő pedig végül több mint egyórás kényszerszünet után folytatódott.
A harmadik szakaszban Verstappennek az egyik gyors körén sem sikerült megközelítenie a két Ferrarit, s bár első nekifutásra Sainz volt az első, Leclerc pedig a második, a monacói az utolsó próbálkozásánál megelőzte spanyol csapattársát. Ezután jött át a célvonalon Pérez, aki viszont 25 ezredmásodperccel gyorsabbnak bizonyult Leclerc-nél is, ezzel pedig megszerezte az első rajtkockát.
Az 50 körös Szaúdi Nagydíj vasárnap 20 órakor kezdődik.
Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Szerdáig tartott a Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apátnak kitűzött kilakoltatás határidejének „meghosszabbítása”: az önkormányzat munkásai hajnalban áttörték a még el nem foglalt helyiségekkel szomszédos falat.
A választók kitessékelték a demokrácia ajtaján, ám a rendszer ünnepélyesen visszavezeti őt a hátsó bejáraton – egyenesen a díszterembe, a miniszterelnöki székbe.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!