15.00 Tenisz, ATP-világbajnokság, Torino (Eurosport 2)
17.00 Női röplabda, román bajnokság: Rapid–Târgoviște (TVR 3)
17.30 Labdarúgás, 1. Liga: Clinceni–Sepsi OSK (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
18.00 Férfi kézilabda, román bajnokság: Steaua–Suceava (TVR 1)
19.00 Férfi kosárlabda, román bajnokság: Nagyszeben–Temesvár (Digi Sport 3)
20.30 Labdarúgás, 1. Liga: Chindia–Rapid (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
21.00 Labdarúgás, NB I.: Zalaegerszeg–Mezőkövesd (M4 Sport)
21.30 Labdarúgás, Bundesliga: Augsburg–Bayern (Digi Sport 2, Look Sport +)
22.00 Labdarúgás, Ligue 1: Monaco–Lille (Digi Sport 4, Look Sport 2)
22.00 Labdarúgás, La Liga: Levante–Bilbao (Digi Sport 3, Telekom Sport 2, Look Sport 3)
A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Minden eddigi fellépését túlszárnyaló koncertet tartott a nyáron a csíksomlyói nyeregben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company. A Médiatár kisfilmje, a Bagossy a nyeregben megmutatja, hogyan épült fel ez a különleges est a háttérben.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!