14.45 Sznúker, Egyesült Királyság bajnoksága, York (Eurosport 1)
15.00 Tenisz, ATP-világbajnokság, Torinó (Eurosport 2)
17.30 Férfi kézilabda, Bölények Ligája: Steaua–Dinamo (Pro Arena)
18.15 Női labdarúgás, barátságos mérkőzés: Románia–Csehország (Digi Sport 2)
19.00 Női kézilabda, Európa-bajnokság: Románia–Montenegró (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
20.30 Női labdarúgás, barátságos mérkőzés: Magyarország–Üzbegisztán (M4 Sport)
20.30 Labdarúgás, 2. Liga: Galac–Nagybánya (Digi Sport 1, Orange Sport 1, Prima Sport 2)
21.30 Női kézilabda, Európa-bajnokság: Franciaország–Németország (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA is hazai pályán játszik a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 19. fordulójában, mindkét együttes mérkőzését élőben követhetjük a televízióban.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Európa legveszélyeztetettebb örökségi helyszínei közé került a Hunyad megyei Őraljaboldogfalván található református templom. A felbecsülhetetlen értékű freskókkal díszített műemlék megmentése most nemzetközi összefogással indulhat meg.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!