17.00 Tenisz, WTA-torna, Miami (Digi Sport 4)
17.00 Labdarúgás, U20-as Elit Liga: Románia–Norvégia (Digi Sport 1)
17.30 Labdarúgás, U21-es Eb-selejtező: Magyarország–San Marino (M4 Sport)
18.00 Tenisz, ATP-torna, Miami (Eurosport 2)
19.00 Labdarúgás, Nemzetek Ligája: Moldova–Kazahsztán (Digi Sport 1)
20.30 Labdarúgás, felkészülési mérkőzés: Magyarország–Szerbia (M4 Sport)
21.45 Labdarúgás, vb-selejtező: Portugália–Törökország (Digi Sport 1, Look Sport+)
21.45 Labdarúgás, vb-selejtező: Olaszország–Észak-Macedónia (Digi Sport 2, Look Sport)
21.45 Labdarúgás, vb-selejtező: Svédország–Csehország (Digi Sport 3, Look Sport 3)
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!