A Cheile Grădiștei sportbázison megrendezett sportesemény a Nemzetközi-síszövetség (FIS) versenynaptárában is szerepelt, a romániai sportolók mellett Bulgária, Magyarország és Spanyolország versenyzői álltak rajthoz, de a fiúknál volt egy Ecuadorból érkezett induló is.
Amint a gyergyószentmiklósi Jánosi István, a romániai sífutócsapat vezetője elmondta, az FIS versennyel együtt szervezték meg a sífutók romániai sírolleres-bajnokságot is, ahol nagyon jól szerepelt a gyergyószentmiklósi Páll Boglárka, aki összesen hét dobogós, illetve dobogó közeli helyezést ért el.
„Az FIS-versenyen, az 5 kilométeres emelkedőn, klasszikus stílusban második helyezett lett, és a körpályán rendezett klasszikus stílusú számban szintén a dobogó második fokára állhatott fel.
Boglárka ezek mellett a korcsolya stílusú versenyszámban 5. lett az FIS-versenyen, ami egy újabb országos bajnoki bronzot is jelentett számára. A Gyergyói ISK másik versenyzője, Páll Gábor egy 3. helyezést ért el az ifjúsági 2-esek mezőnyében” – nyilatkozta Jánosi István.
Két sportoló, Becze Eszter és Kelemen Szidónia képviselte a Csíkszeredai ISK-t a szabad stílusú, 5 km-es próbán, ahol a Márton Simon tanár-edző által elkísért sportolók az élmezőnyben végzetek: Becze Eszter bronzérmet szerzett, Kelemen Szidónia pedig a 6. helyen végzett.
Az országos bajnokságon Becze Eszter korosztályában első lett, Kelemen pedig második
– tudtuk meg Márton Simontól, aki elmondta azt is, hogy nagyon jó eredményeket ért el a korábban Csíkszeredában élő, Magyarország színeiben versenyző Bere Larissza Vanda, aki az első napi hegyi próbán ötödik lett, a szabad stílusú próbán pedig aranyérmes.
Hat napon át, keddtől vasárnapig (október 3–8. között) sírolleres biatlonversenyek helyszíne lesz Hargitafürdő. Kedden és szerdán a Hargita Kupával díjazott viadalra várják az ország legjobb biatlonistáit, csütörtöktől vasárnapig pedig az ifjúsági 3-as és az ifjúsági 4-es korosztály országos bajnokságának lesz a házigazdája a hargitafürdői biatlonpálya.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!