Hirdetés

Ötszörös olimpiai bajnokot igazolt a Fradi

Londonban egyesben és négyesben, míg Rióban mindhárom ötszáz méteres számban – egyesben, párosban és négyesben is – olimpiai bajnok lett
Fotó: Fradi.hu

MTI
2021. január 07., 16:25

A Ferencvárosban folytatja pályafutását Kozák Danuta, miután az ötszörös olimpiai bajnok kajakos és eddigi klubja, az Újpesti Torna Egylet nem hosszabbította meg tavaly év végén lejárt szerződését.

MTI
2021. január 07., 16:25

Az UTE csütörtöki hírlevele felidézte: a klub éppen nyolc évvel ezelőtt, 2013 januárjában jelentette be, hogy Kozák náluk folytatja a pályafutását.

Hirdetés

A versenyző azóta – 2018 végéig – kilenc-kilenc világbajnoki és Európa-bajnoki címet szerzett, két aranyat nyert az Európa Játékokon,

és karrierjének megkoronázásaként a 2016-os riói olimpián mindhárom ötszáz méteres számban – egyesben, párosban és négyesben is – bajnok lett.

Ráadásul ezt az elképesztő eredménysort úgy érte el, hogy 2017-ben – kislánya születése miatt – egyáltalán nem versenyzett. Kozák még 2019-ben is szerzett aranyérmet Minszkben, az Európa Játékokon, eddigi utolsó világversenyén, a tavalyelőtti szegedi világbajnokságon pedig bronzérmes lett K-1 500 méteren.

„Danuta sportolói nagyságát mutatja, hogy tavaly egy komolyabb tavaszi sérülés után is esélyesként készült a tokiói olimpiára, amikor márciusban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság bejelentette, hogy egy évvel elhalasztja versenyt” – mondta Doma Gergő, az UTE kajak-kenu szakosztályának vezetője.

„Nagyon sajnálom, hogy Dana 2021-ben már nem a mi színeinkben lesz ott Tokióban, de így is rengeteget köszönhetünk neki. Valószínűleg pályafutásának legeredményesebb időszakát töltötte lila-fehérben, nálunk lett valódi ikon, és profizmusával, küzdőszellemével új mércét állított fel a szakosztálynál, ezzel irányt mutatva az utánpótlásunknak. További sok sikert kívánok neki!”

A szakosztályvezető, valamint Őze István, az UTE klubizgatója csütörtökön délelőtt egy csokor virággal köszönte meg a versenyzőnek a sok éven át tartó eredményes együttműködést.

„Jó érzés, hogy ugyanazzal a barátsággal búcsúzom a klubtól, ahogy nyolc évvel ezelőtt Újpestre igazoltam. Pályafutásomnak egy nagyon fontos időszakát zárom most le” – mondta az ute.hu-nak Kozák Danuta.

A négy nap múlva 34. születésnapját ünneplő kajakosnak a KSI, a Budapest Honvéd és az Újpest után a Ferencváros a negyedik klubja.

„Nyolc évet töltöttem el az Újpestnél, és úgy éreztem, kell egy kis változás. A hosszú pályafutásom alatt szükségem van új impulzusokra, ez mozgatott” – nyilatkozott a fradi.hu-n a sportoló.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Emelt fővel távozik az FK Csíkszereda éléről Ilyés Róbert

Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.

Székelyhon

Tragikus baleset Csíkszereda közelében: 17 éves fiú vesztette életét

Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.

`
Krónika

Nyomor vagy jólét? – Erdélyből nézve másképp fest Magyarország

,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.

Krónika

Erdélyi repülőtér kapott engedélyt óriási „légikirálynők” fogadására

Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti

Tompa Krisztián mindenkit lekörözött Törökországban

A végső győzelem várományosaként magabiztosan nyerte a motokrossz Balkán-bajnokság második, törökországi futamát a sepsiszentgyörgyi Tompa Krisztián, a háromszéki pilótára a folytatásban is izgalmas erőpróba vár.

Közeledik a nagyszabású amatőr kerékpárverseny Székelyföldön

A május végi SIC Cycling Cup amatőr kerékpárversenyről tartott sajtótájékoztatót hétfőn délelőtt Csíkszeredában Sógor Enikő alpolgármester és Lukács László versenyigazgató.

A székely világelső jelenlétében avattak győzteseket a Rotary Teqball Kupán

Második alkalommal rendezték meg idén Székelyudvarhelyen az iskolások számára kiírt Rotary Teqball Kupát, a fiatal játékosok a többszörös világbajnok Györgydeák Apor jelenlétében küzdöttek a győzelemért.

Aranyat és ezüstöt is szerzett a Góbék lengyel klasszisa Montenegróban

Mind a két kategóriában érmet szerzett a Góbék Teqball Team színeiben Marek Pokwap az Adria Liga hétvégi idei első állomásán a montenegrói Herceg Noviban.

Dobogóra állt mind a négy székelyföldi lánybokszoló a Román Kupában

Mind a négy Székelyföldet képviselő versenyző dobogóra állhatott az Eforie Nordon rendezett utánpótlás ökölvívó Román Kupán, ahol a csapat egy arany-, egy ezüst- és két bronzérmet szerzett.

Megismerjük a második búcsúzó csapatot az élvonalban

Azonos időpontban kezdődik a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának utolsó négy mérkőzése, amelyeket követően kiderül, hogy melyik csapat esik ki az élvonalból, valamint kik kényszerülnek osztályozóra.

Világranglistás szintű teljesítmények a csibai lovasíjász-viadalon

Húsz versenyző állt rajthoz a Csibában szombaton megrendezett lovasíjász-viadalon, ahol a sportolók vágtázó lovak hátáról bizonyították ügyességüket és pontosságukat.

Eldőlhet a Szuperliga bajnoki címe, vébéért selejteznek a magyarok – vasárnap a tévében

Az FK Csíkszereda női csapata az ezüstéremért harcol a felsőházban, teljes forduló rendeznek az olaszoknál és a spanyoloknál is, a magyar kézilabdaválogatott a szerbek fogadja a vébéselejtezőn, este pedig eldőlhet a bajnoki cím sorsa a Szuperligában.

Visszajuthat az élvonalba a Sepsi OSK, lezárja a szezont az FK Csíkszereda

Izgalmas nap vár a focikedvelőkre szombaton, kora délután a Sepsi OSK feljuthat az élvonalba, este az FK Csíkszereda az utolsó meccsét játssza a Szuperligában. Ezenkívül pályára lép a Kolozsvári CFR is, és bajnokot avatnak a magyar bajnokságban.

Vágtázó lovak, repülő nyilak – rangos lovasíjász versenyt rendeznek Csibában

Rangos eseménynek ad otthont szombaton, május 16-én a Csíkszereda nyugati kijáratánál fekvő Csiba. A Lovasíjászat Világszövetsége (WFEA) égisze alatt rendezett viadalon nemzetközi szinten jegyzett versenyzők mérik össze tudásukat.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!