Hirdetés

Öt környékbeli település versenyzői meccseltek a keresztúri teqballtornán

Színvonalas és kiélezett mérkőzéseket játszottak
Fotó: Facebook/Kereszteq

Első alkalommal rendezték meg hétvégén a Kereszteq Kupát Székelykeresztúron, amelyen a házigazdák mellett további négy környékbeli településről indultak versenyzők.

A Székelykeresztúri Egyesülés szervezésében zajlott megmérettetésre egyéniben 17 játékos nevezett. A keresztúriakon kívül Gyergyócsomafalváról, Székelyudvarhelyről, Felsőboldogfalváról és Nyikómalomfalváról érkeztek versenyzők.

A mezőnyben nyolc sportoló magasabb szintet képviselt, mint a többiek, így ők kiemeltként kerültek a csoportokba, és ennek megfelelően tovább is jutottak.

A csoportkörben egy szettig és 16 szerzett pontig tartottak a mérkőzések, az egyenes kieséses szakaszban viszont már 12 pontig zajló kétszettes meccseket rendeztek.

Az elődöntőbe a keresztúri klubtól Szilveszter Attila és Fazakas Zalán került be, akik a Góbék Teqball Team színeiben indult Máté Zoltán és Kiss János ellen játszottak.

Nagyon szoros meccsek és három szettes párharcok alakultak ki, végül a két udvarhelyi jutott be a döntőbe, ahol Máté Zoltán diadalmaskodott, míg a harmadik helyet Fazakas Zalán nyerte.

Párosban kilenc csapat vett részt, közülük a gyergyói Köllő Csaba és Kedves Hunor, az udvarhelyi Kiss János és Szabó Apor, a keresztúri Szilveszter Attila és Fazakas Zalán, illetve az udvarhelyi-keresztúri páros, Máté Zoltán és Popovics Erik jutottak az elődöntőbe.

A tornát végül a Máté-Popovics duó nyerte meg, második lett a Kiss-Szabó kettős, a harmadik helyen pedig Szilveszter es Fazakas végeztek.

A mérkőzések megszervezésében Szabó Attila és Balázsi Csaba nemzetközi jatékvezetők segítettek.

Hirdetés

„Úgy látom, nagyon sikeresek az ilyen tornák. Különben nem jönnének el a csomafalviak, de még az udvarhelyiek sem.

Főleg azért is fontosak, mert így nem csapaton belül kell játszanunk, hanem új játékosok ellen teheti próbára magát mindenki, ami egyértelműen elősegíti a fejlődésüket. Néhányan vannak már olyan szinten, hogy akár nemzetközi versenyre is mehetnének, de eljön annak is az ideje”

– nyilatkozta a Székely Sport érdeklődésére Sinka-Király Levente, a Kereszteq csapatvezetője, egyben játékosa, akinek a fia, Sinka-Király Bence is a klubnál játszik.

Kiemelte, hogy Székelykeresztúron még eléggé új sport a teqball, de egyre többen megismerkednek vele és megkeresik fiatalok, illetve szülők is, hogy gyerekeik járhatnának-e edzésekre.

Senkit nem utasítunk el, van már egy fiatalabb csoportunk is, idővel biztosan felzárkóznak a többiekhez”

– tette hozzá.

Idén ez már a harmadik teqballtorna volt, amit a környéken rendeztek, ebből kettő a székelykeresztúriak, egy a csomafalviak szervezésében zajlott.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Példátlan összegű bírságot kapott a szövetségtől az FK Csíkszereda

Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.

Az anyaországból érkezik a segítség: kifizetik az FK Csíkszereda teljes büntetését

Szolidaritási hullám indult az FK Csíkszereda felé, miután az eddigi legnagyobb pénzbírságot szabta ki a Román Labdarúgó-szövetség a klubra. A Budapest Honvéd és a Ferencvárosi TC közösen vállalta, hogy kifizeti a teljes összeget.

Székelyhon

Lopott autóval ment Csíkból Udvarhelyre, majd ellopott egy másikat is, hogy haza tudjon menni

Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.

`
Krónika

Magyar vagy román volt-e Hunyadi János és fia, Mátyás? Kolozsvári kerekasztal-beszélgetés történészekkel

Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.

Krónika

A premontrei apát kilakoltatásáról döntött a nagyváradi bíróság

Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról döntött a helyi bíróság az egyházi elöljáró ellen a város önkormányzata által indított perben csütörtökön.

Főtér

Vadim Tudor AUR-os lánya mosolyogva vágja a piros-fehér-zöld tortát, síró Orbán nézi a faliképről – hírek pénteken

Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.

Ez is érdekelheti

Ötven éve vált a tökéletesség példaképévé a legendás román tornászbajnok

A Román Olimpiai és Sportbizottság hivatalosan is megnyitotta az idei Nadia Comăneci Évet, annak apropóján, hogy az egykori tornászbajnok 50 éve írt sporttörténelmet a világ első tökéletes tízpontos gyakorlatával.

Sorsolnak az európai kupákban, a Kolozsvári CFR nyitja a fordulót a Szuperligában

Sporteseményekben gazdag péntek vár ránk, a Bajnokok Ligája és Európa Liga rájátszásának sorsolása mellett a Kolozsvári CFR hazai mérkőzése, valamint a férfi kézilabda Európa-bajnokság és az Australian Open elődöntői emelkednek ki a műsorból.

Kiütötte a házigazdákat is, csoportelső a magyar női vízilabda-válogatott

Csoportelsőként jutott a középdöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott a funchali Európa-bajnokságon, miután a harmadik csoportmérkőzését is megnyerte. A romániai együttes ismét vereséget szenvedett, és az alsóházban folytatja a szereplését.

Eldől az FCSB és az FTC sorsa az Európa-ligában, tovább robognak az Eb-k – a csütörtöki sportműsor

Sorsdöntő játéknap következik a labdarúgó Európa-liga főtábláján: eldől, az FCSB és a Ferencváros sorsa. Eközben fontos mérkőzéseket játszanak a magyar válogatottak az Eb-ken, a kínálatot sznúker, golf és alpesi sí is színesíti.

Jordániában készült a kontinensviadalra Török Panka

Különleges helyszínen zárta nemzetközi felkészülési időszakát Török Panka, aki január második felében Jordániában készült a korosztályos Európa-bajnokságra. A háromszéki karatéka Ammanban vett részt egy többnapos edzőtáborban.

Érmes helyezésekkel indították az évet a csíki tekvandósok a diákbajnokságon

Eredményesen rajtolt a 2026-os esztendő a Csíki Titánok Sportklub tekvandósai számára: az országos diákbajnokság bukaresti versenyén nem klubjukat, hanem iskolájukat képviselve több érmet szereztek Dombi Gyula edző tanítványai.

Pályán a Sepsi-SIC kosarasai, zárul a BL főtáblája és a kézi-Eb középdöntője

Idegenben játszik a Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata, a CSM Târgoviște lesz az ellenfele, a Bajnokok Ligája főtáblájának utolsó fordulójában megismerjük a továbbjutó együtteseket, a férfi kézilabda Európa-bajnokságon befejeződnek a középdöntős párharcok.

Nagyon elverték a magyar lányok Romániát a vízilabda Eb-n

Fölényes győzelmet aratott a magyar női vízilabda-válogatott az Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, kedden délután. Cseh Sándor szövetségi kapitány együttese 25 góllal múlta felül Romániát Funchalban.

Hullámvasúton: galaci pofon, kapussors és a hokirájátszás kapujában – Helyzetbe hozunk!

A Helyzetbe hozunk! legújabb részében elemezzük az FK galaci vereségét és a kapushibák kegyetlen lélektanát. Megvitatjuk a Sportklub és a GYHK esélyeit az Erste Liga alapszakaszának végén, valamint górcső alá vesszük a magyar válogatottak Eb-szerepléseit.

Román–magyar párharc a női vízilabda Eb-n – a keddi sportműsor

Több fronton is bizonyítania kell a magyar válogatottnak: délután a női vízilabda Európa-bajnokságon Románia ellen ugranak medencébe, majd a teremlabdarúgásban Portugália következik. Az esti programot a kézilabdázók zárják Svédország ellen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!