Több, mint 20 ország motorosai versenyeznek a hétvégén a Ditrocks Hard Enduro viadalon, és eljönnek Gyergyóditróba az Egyesült Államokból, Ausztráliából, Új-Zélandról de a Karib-térségből is, természetesen a hazai és más európai endurósok mellett.
Az első futam pénteken 16 órakor rajtol a község déli (Szárhegy felőli) kijáratánál a Magor csárdánál kialakított pályán, ahol mesterséges terepakadályokat leküzdve kell gyorsabban, minél rövidebb idő alatt célba érniük a versenyzőknek.
Ez a Ditrocks Hard Enduro leglátványosabb eseménye, és a könnyen megközelíthető és belátható pályához mindenképpen érdemes kilátogatnia az adrenalinban gazdag sportág kedvelőinek.
A viadal másik két napján pedig összesen közel 200 kilométer vár a pilótákra. Szombaton 10.30-tól hosszú, nehezített szakaszokkal teli igazi hard enduro pályát kell teljesíteniük. A harmadik napon a 10-kor történő rajt után a egy rövidebb szakaszon kell végigszáguldaniuk, emelkedőkkel, lejtőkkel és technikás ösvényekkel.
Azok, akik nézőként ezt is testközelből szeretnék figyelni, a ditrocks.ro weboldalon megtalálhatják a pályák térképét, és így lehetőségük lesz odajutni – ismertette a Székely Sport megkeresésére válaszolva Kovács Árpád András a házigazda és fő szervező Ditriders Motorsport klub vezetője.
A versenyre még a helyszínen is van lehetőség a benevezésre a következő kategóriákban:
Profi (tapasztalt versenyzők, kiváló fizikai állapotban), Expert ( közepes nehézségű hard-enduro. Nem ajánlott kezdőknek), Hobby (kezdőknek, jó fizikai állapot szükséges), Veteránok ( 45 év feletti versenyzők). Ezeken kívül várják a női versenyzőket is.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!