Muelhberger (BORA-hansgrohe) 4 óra 52,11 perc alatt teljesítette a Nagyszeben – Szelistye – Doborka – Kereszténysziget – Nagydisznód – Bâlea-tó közötti 183 km-es, hegyi befutóval záruló szakaszt. Második helyen, vele azonos időeredménnyel csapattársa, a szintén osztrák nemzetiségű Patrick Konrad végzett, harmadiknak pedig a svájci Matteo Badilatti (Israel Start Up Nation) ért célba 16 másodperc késéssel.
A csíkszeredai Team Novák kerékpárosai közül Novák Károly Eduárd feladásra kényszerült, az olasz Sano Simone 26, az ukrán Jehor Dementyev, illetve Szentpéter András és Rózsa Balázs egyaránt 28–28 perc hátránnyal ért célba.
Az összetett verseny állása: 1. Patrick Konrad (osztrák, BORA-hansgrohe) 4 óra 55,54 perc, 2. Gregor Muelhberger (osztrák, BORA-hansgrohe) 3 másodperc hátrány, 3. Matteo Badilatti (svájci, Israel Start Up Nation) 53 mph.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!