Összetettben már a legjobb 25-ben Gyenes Emánuel a Dakaron

Sebestyén Ervin 2024. január 18., 15:13

Gyenes Emánuel 4 óra 16 perc és 48 másodperc alatt teljesítette az idei Dakar Rali tizedik szakaszát, szerdán 612 km-es távot kellett teljesíteni. A szatmárnémeti motoros összetettben a 22. helyen áll két szakasszal a vége előtt.

Gyenes kiválóan teljesít eddig az idei Dakar Ralin Fotó: Facebook/Emanuel Gyenes - Mani

A szatmárnémeti motoros egy héttel ezelőtt, öt etapot követően a 32. pozíciót foglalta el, azóta sikerült javítania ezen az Original by Motul kategóriában (szervízcsapat nélküli versenyzők). A legutóbbi szakasz alatt 612 km-t kellett megtenniük a versenyzőknek, ráadásul a puha homok, kövek nagyon megnehezítették a dolgukat. Gyenes huszonhetedikként ért célba, összességében pedig mindössze két futam maradt hátra.

A rutinos motoros számára ez már a 14. Dakar Rali, az eddigi tizenhárom próbálkozása során tizenegyszer sikeresen célba is ért. Tavaly összetettben a 27. helyen végzett, elsődleges célja az volt az idei eseményen, hogy ezt túlszárnyalja.

A 2024-es versenyen a hetedik szakaszon végzett a legjobb pozícióban, amikor huszonharmadikként fejezte be az adott útvonalat.

Fotó: Facebook/Emanuel Gyenes - Mani

Csütörtökön nekivágtak a következő szakasznak, 420 km-es távolságot kell megtenniük egy speciális útvonalon, amelyek során kövekkel, kanyonokkal és dűnékkel kell megküzdeniük.

10. szakasz (612): 27.

Két szakasz maradt hátra az idei Dakar Raliból, Gyenes egyelőre összetettben a 22. helyet foglalja el az Original by Motul kategóriában (szervízcsapat nélküli versenyzők).