Az odavágók után az élről vágott neki a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC. A szombattól keddig Bukarestben rendezett férfi asztalitenisz Szuperliga visszavágóin a Besztercétől és a Bukaresti Steauától könyveltek el vereséget, a többi öt párharcot behúzták.
Ez viszont nem volt elégséges, hogy az első helyet megtartsák, lecsúsztak a tabellán a második pozícióba.
A másik székelyföldi gárda, a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK hasonlóan öt győzelmet és két vereséget jegyzett (a Steauától és a Sepsi-SIC-től kaptak ki) ezen a tornán, ezzel pedig a harmadik helyen zárta az alapszakaszt.
Sem a Sepsi-SIC, sem pedig az ISK-SZAK felsőházi rájátszásbeli helye nem forgott veszélyben, így az már biztos, hogy mindketten éremmel zárják ezt az idényt – mivel nem rendeznek kisdöntőt, az elődöntő két vesztese megkapja a bronzérmeket.
Az áprilisi elődöntőkben Steaua–Beszterce és Sepsiszentgyörgy–Székelyudvarhely párharcokat rendeznek. Az oda-visszavágókat követően a győztesek a finálét játsszák.
A férfi asztalitenisz Szuperliga alapszakaszának élbolya:
1. Bukaresti Steaua 27 pont,
2. Sepsiszentgyörgy 25,
3. Székelyudvarhely 24,
4. Beszterce 23.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A hatvan perc nem volt elég a romániai jégkorongbajnokság győztesének kihirdetésére. Három döntetlennel zárult harmad után Császár Hunor hosszabbításban szerzett találatával ismét a Gyergyói Hoki Klub hódította el a trófeát.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Varga Nándor eddigi ügyvezető elnök személyében új elnöke lett az RMDSZ Brassó megyei szervezetének. A tisztségre a tavaly botrányba keveredett Toró Tamás, a Brassó Megyei Magyar Napok főszervezője is pályázott.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!