Hirdetés

Országváltást kezdeményeztek az olimpiai bajnok Liu testvérek

Váratlan döntéshez folyamodtak
Fotó: MTI

MTI
2022. november 08., 15:33

Az olimpiai bajnok Liu fivérek, Shaolin Sándor és Shaoang a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) hozzájárulását kérték az országváltásukhoz vezető folyamat megindításához.

MTI
2022. november 08., 15:33

A MOKSZ keddi tájékoztatása szerint a két rövidpályás gyorskorcsolyázó nem nevezte meg, hogy melyik ország színeiben kívánja folytatni pályafutását, és a MOKSZ felé egy nemzeti szövetség sem jelzett igényt formálisan vagy informálisan a sportolók versenyzői jogának megszerzésére.

A Liu testvérek augusztusban jelentették be, hogy – követve a magyar válogatottól távozó kínai edzőjüket, Csang Csing Linát – Kínában készülnek az idényre.

A MOKSZ kiemelte, a nemzetközi szövetség (ISU) szabályai szerint ha egy sportoló korábban más ország versenyzője volt, akkor 12 hónapnak kell eltelnie a legutóbbi olyan ISU-verseny után, amelyen a korábbi ország képviseletében indult.

Emellett a versenyző kiadásáról az eredeti ország szövetségének kell döntenie, ennek feltétele, hogy minden szerződéses vitát rendezni kell a szövetség és a versenyző között.

A magyar szövetség a következő elnökségi ülésén dönt arról, hogyan rendezze a fivérek és a MOKSZ között fennálló versenyzői szerződéses kapcsolatot.

Hirdetés

A két Liu a pekingi téli olimpia után jelezte, hogy mindenképpen Csang Csing Linának, a válogatott vezetőedzőjének az irányításával szeretnének a továbbiakban is készülni.

Az ázsiai szakember közreműködésével a férfi váltó megszerezte Magyarország első téli olimpiai aranyát a 2018-as, phjongcshangi játékokon, majd idén Pekingben Liu Shaoang írt történelmet az első egyéni ötkarikás diadallal (500 méter).

„Sajnos Linával az ő kérésére fel kellett bontanunk a határozatlan idejű szerződését, tekintettel arra, hogy Kína szövetségétől kapott visszautasíthatatlan ajánlatot a gyorskorcsolya-válogatott vezetőedzői pozíciójára” – olvasható a MOKSZ közleményében, amely kiemelte, hogy az elmúlt időszakban a MOKSZ biztosította a Liu fivérek edzésének feltételeit a kínai válogatottal és Linával Pekingben, ezt a munkát a MOKSZ nevében Dzse Szu Csun, a magyar válogatott dél-koreai edzője segítette.

Ez a megoldás a fivérek számára nem bizonyult megfelelőnek.

Hétfőn a szövetség arról tájékoztatta a közmédiát, hogy a Liu fivérek nem indulnak az Alta Valtellina Trophy elnevezésű bormiói rövidpályás gyorskorcsolya-viadalon a hétvégén (a világkupa-sorozat első és második fordulóján, Montrealban és Salt Lake Cityben a magyar short track-válogatott gazdasági okok miatt nem vett részt).

A 26 éves Liu Shaolin Sándor ötkarikás aranya és bronza mellett vb-ken kétszer, Eb-ken pedig hatszor diadalmaskodott. Két évvel fiatalabb öccse, a szintén budapesti születésű Liu Shaoang olimpián két arany- és két bronzérmet nyert, emellett hatszoros világ- és négyszeres Európa-bajnok.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elkészült a 3. Liga csoportbeosztása, külön csoportba kerültek a Kovászna megyei együttesek

Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.

Lejátszották a székely himnuszt is a csíkszeredai női hokisok felvidéki tornáján

Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.

Székelyhon

Fogva tartották, dolgoztatták, majd eladták volna az áldozatokat

Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.

`
Krónika

Kollai István Kolozsváron: közösen finomítjuk a magyarságpolitikát

A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.

Krónika

Erdélyi lakáspiaci körkép: Kolozsvár egyelőre utolérhetetlen, de van, ahol gyorsabban nőnek az árak

Ha az erdélyi lakásárakat vesszük górcső alá, Kolozsvár továbbra is verhetetlen, és egyben toronymagasan a legdrágább romániai nagyváros. Érdekes aspektus azonban, hogy Nagyszebenben, Nagyváradon és Temesváron is gyorsabban emelkedtek a lakásárak.

Főtér

Miért nem menthetnek meg minket a technokraták?

Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.

Ez is érdekelheti

Az élről várja a szezonzárót, újabb bajnoki cím küszöbén a korondi motoros

Közel került a tizenegyedik román bajnoki címéhez a korondi Józsa Norbert Levente. A címvédő hat forduló után vezeti a pontversenyt, a szezonzáron biztosíthatja be az elsőségét a hard enduro kategóriában.

Kupameccsset játszik a Sepsi OSK, BL-selejtezők – a szerdai sportműsor

A szakszövetség internetes oldalán nézhetjük a sepsiszentgyörgyiek Román Kupa-meccsét, a csoportkörbe kerülés a tét. A Bajnokok Ligája is a playoffnál tart.

Román Kupa és Bajnokok Ligája – kedden a tévében

Elkezdődik a labdarúgó Román Kupa rájátszása, kedden két meccset rendeznek. Késő este a Bajnokok Ligájára kerül a fókusz, pályára lép a Varga Barnabást és Vitális Milánt is foglalkoztató görög AEK Athén.

Párizsi mérleg: továbbra is erős a magyar úszósport

A magyar úszósport számára az Eb több volt egy újabb kontinensviadalnál. Az eredmények alapján az olimpia után sem tört meg a lendület: a férfiaknál továbbra is az élmezőnyhöz tartozunk, miközben a fiatalok is kopogtatnak a felnőttválogatott ajtaján.

Sikersztori Birminghamben: nagyot lépett előre a magyar atlétika

Sikeres Európa-bajnoki szereplést tudhat maga mögött a magyar atlétikai csapat. A Birminghamben rendezett kontinensviadalon a magyar sportolók kiváló eredményeket értek el, 1-1 arany- és ezüstérmet, valamint számos döntős helyezést szereztek.

Erős nemzetközi mezőny, részvételi rekord az asztaliteniszezők emlékversenyén

Több mint 250-en álltak asztalhoz a hétvégén a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban, ahol negyedik alkalommal rendezték meg a Nagy Ferenc Emlékversenyt. A háromnapos utánpótlástornára hét országból érkeztek sportolók.

Csapattársától kapott ki a székely világelső a bosnyák fővárosban

Újabb nemzetközi tornán gyarapította éremgyűjteményét a Góbék Teqball Team, a Szarajevóban rendezett versenyen Marek Pokwap megnyerte az egyéni kategóriát, Györgydeák Apor a harmadik lett, a kettejük alkotta páros pedig a döntőben veszített.

Két mérkőzés a Szuperligából, pályán a Ferencváros az NB I-ben

Befejeződik a labdarúgó Szuperliga 5. fordulója, hétfőn Kolozsvári U–Aradi UTA és FCSB–Botoșani meccseket játszanak, míg a magyar bajnokságban a Ferencváros a Zalaegerszeg vendége lesz. Tenisz és külföldi foci szerepel még a kínálatban.

Szuperliga-meccsek, zárul az úszó- és atlétika-Eb – a vasárnapi sportműsor

Pályán a címvédő U Craiova és a Kolozsvári CFR is. Az utolsó versenynapot tartják a vizes Európa-bajnokságon és az atlétika kontinenstornán. Színes a felhozatal.

A székely derbi napja – szombaton a tévében

Fociból nem lesz hiány szombaton, a kínálatból természetesen kiemelkedik az FK Csíkszereda–Sepsi OSK összecsapás a Szuperligában. Elkezdődik a spanyol bajnokság, folytatódik az atlétikai és a vizes Európa-bajnokság, van, miből válogatni.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!