Az olaszok elleni döntő nagyon szorosan alakult, az aranyérem sorsa hosszabbításban esett tussal dőlt el.
A Kreiss Fanni, Mohamed Aida, Kondricz Kata, Lupkovics Dóra alkotta magyar válogatott hétfőn már nem lépett pástra, mivel vasárnap kikapott a kanadaiaktól a nyolcaddöntőben, így az alsó ágra került, és 10. lett. A Maria Boldor, Malina Călugareanu, Emilia Corbu és Andrea Gheorghe összetételű román csapat a 29. helyen végzett.
Végeredmény, női tőr csapatverseny (32 induló együttes): 1. Oroszország (Inna Gyeriglazova, Anasztaszija Ivanova, Larisza Korobejnyikova, Adelina Zagidullina), 2. Olaszország, 3. Egyesült Államok, … 10. Magyarország, … 29. Románia.
Franciaország válogatottja nyerte a férfi párbajtőrözők csapatversenyét, a döntőben 45:37-re győzte le Ukrajna csapatát. A Rédli András, Siklósi Gergely, Berta Dániel, Koch Máté összetételű magyar válogatott a nyolcaddöntőben éppen az ukránoktól kapott ki, így az alsó ágra került, ahol a 11. lett.
Végeredmény, férfi párbajtőr csapatverseny (42 induló csapat): 1. Franciaország (Alexandre Bardenet, Yannick Borel, Ronan Gustin, Daniel Jerent), 2. Ukrajna, 3. Svájc, … 11. Magyarország.
Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.
Az Ilie Bolojan vezette kormányból két hete kilépett, majd azt kedden az AUR-ral együtt bizalmatlansági indítvánnyal megbuktató Szociáldemokrata Párt (PSD) azt fontolgatja, milyen új kormányt alakíthatna, és az RMDSZ-t is számításba vette.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!