Ez a döntés azt is jelenti, hogy jelen állás szerint címvédőként nem tud elindulni a hétfőn kezdődő Australian Openen, melyet eddig kilenc alkalommal nyert meg.
A BBC információi szerint, az ausztrál kormány a 34 éves klasszist közegészségügyi veszélynek minősítette. Ügyvédei fellebbeznek az általuk „irracionális” ítélet ellen, a tárgyalást vasárnapra tűzték ki. Ez a tárgyalás dönt arról, hogy Djokovics néhány órával később versenyezhet, vagy repülőre ül.
Djokovicsot ausztrál idő szerint reggel 9.30-kor (román idő szerint szombat 23.30-kor) hallgatják meg. Az még nem dőlt el, hogy egyetlen bíró vagy teljes bíróság tárgyalja-e az ügyet. Addig abban a bevándorlók számára fenntartott szállodában kell várakoznia, amiben a hét elején is tartózkodott.
Amennyiben a kitoloncolás mellett döntenek, három évre szóló vízumtilalmat kap és a következő három évben az országba sem léphet be.
Amennyiben elmarasztaló döntés születik, úgy biztosan nem fog történelmet írni. Ha mégis indulhat és ilyen előzmények után megnyerné az Australian Opent, 21 GS-győzelmével minden idők legeredményesebb teniszezője lenne.
A szerb teniszezőt az ausztrál migrációs törvény külön hatásköre alapján utasítanák ki. A törvény lehetővé teszi, hogy mindenkit kitoloncoljanak, akiről úgy ítélik meg, hogy potenciálisan veszélyezteti „az ausztrál közösség egészségét, biztonságát vagy rendjét”.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!