Május elején formagyakorlat-bajnokságot szervezett a román szakszövetség, ezúttal pedig rúgóbajnokságot. A speedkick a tekvandónak az a versenyszáma, ahol a sportolóknak egy megadott idő alatt a lehető legtöbb rúgást kell megtenniük az előírt magasságban, számít a rúgás ereje, gyorsasága és pontossága. A versenyen részt vevő sportolók felvételt készítettek gyakorlataikról, és ezeket elemezte, majd rangsorolta a zsűri.
Hargita megyét a Csíki Titánok csapata képviselte, a Dombi Gyula és Dombi Beáta Éva által felkészített sportolók a következő helyezéseket érték el.
1. hely: Dombi Patrik (gyerek 1 korosztály), Demián Dóra (gyerek 1) és Munteanu Dávid (kisifjúsági).
2. hely: Szilágyi Örs (gyerek 1), György Dávid (gyerek 2), Nyírő Richárd (kisifjúsági) és Demián Sára (kisifjúsági).
3. hely: Bors Csongor (gyerek 1) és Mihálcz Andrea (kisifjúsági).
4. hely: Bodor Kende (gyerek 1) és Tódor Zalán (kisifjúsági).
1. hely: Dombi Denisz (gyerek 2), Tankó Anita (gyerek 2), Kislaki Balázs (gyerek 3), Fogarasi Eszter (gyerek 3), Ambrus Petra (gyerek 1), Fogarasi Gergő (gyerek 1), Császár Csanád (kisifjúsági) és Juhász Anett (kisifjúsági).
2. hely: Bucsi Balázs (gyerek 1), Ambrus Botond (gyerek 2), Lévay Zselyke (gyerek 3), Benes Gergő (gyerek 3) és Tódor Gergely Ágnes (kisifjúsági).
3. hely: Fogarasi Hunor (gyerek 2).
„Online tartottuk a kapcsolatot a szülőkkel és sportolókkal, folyamatosan visszajelzést kértem és küldtek, hogyan haladnak a felkészüléssel. Bevallom, nem volt egyszerű online motiválni, segíteni a sportolókat. A verseny két szakaszból állt: a selejtezőben mindenkinek 30 másodperc alatt kellett a lehető legtöbbet rúgnia, természetesen minden kategóriának más más szabály szerint. A selejtezőből minden kategóriából csak az első három versenyző jutott a döntőbe, ahol újabb rúgásokat kellett végezni, de ezúttal 45 másodpercig. A rúgássorozatról készített felvételeket elküldtük a szakszövetségnek, amelyeket egy bírói testület elemzett. 25 induló versenyzőből 23 sportolónk érmes lett. Nagyon büszke vagyok a sportolókra, nemcsak azért, mert
hanem mert komolyan készültetek. Csapatösszesítésben az első helyet szereztük meg” – mondta el Dombi Gyula edző.
A versenyen elért eredményekért járó érméket és díszokleveleket a szabályzat értelmében a szövetség postán fogja elküldeni.
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A Bölöni, az erdélyi legenda című alkotás országos premierjét a Vándormozi keretében ezen a héten Székelyföld legnagyobb városaiban tartják. Közönségtalálkozóval koronázzák meg a bemutatókat.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
Ki kell menekíteni az ukrán határ menti Tulcea megyei Plauru falu lakóit az ukrán kikötői infrastruktúra elleni éjszakai orosz támadások után – derült ki hétfőn.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!