Hirdetés

Olasz Nagydíj: Leclerc-é a pole pozíció a Ferrari hazai futamán

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

MTI
2022. szeptember 10., 19:18

Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Olasz Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamot ő kezdheti majd meg az első rajtkockából.

MTI
2022. szeptember 10., 19:18

A 24 éves pilótának ez az idei nyolcadik és pályafutása 17. pole pozíciója. Leclerc mögött a világbajnoki címvédő Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője végzett a második helyen, de neki van egy öthelyes rajtbüntetése, így majd csak a hetedik pozícióból vághat neki a versenynek.
Az időmérőn harmadikként Carlos Sainz Jr. végzett a másik Ferrarival, ő azonban szintén büntetést kapott, melynek értelmében a mezőny hátsó részéről startol majd.

A 22 fős mezőnyből összesen kilencen kaptak rajtbüntetést különböző okokból, így például a hétszeres vb-győztes brit Lewis Hamiltonnak (Mercedes) is a rajtrács végéről kell majd nekivágnia a viadalnak. Verstappen csapattársa, a mexikói Sergio Pérez öt pozícióval hátrébbról startol, a büntetések nyomán pedig a rajtrács második sora a McLaren versenyzőié lesz Lando Norris, Daniel Ricciardo sorrendben.
A vakbélgyulladás miatt műtét előtt álló thaiföldi Alexander Albont helyettesítő holland Nyck de Vries pályafutása első Forma-1-es hétvégéjén a nyolcadik helyről rajtolhat majd a Williamsszel.

Az 53 körös Olasz Nagydíj vasárnap 16 órakor rajtol el.

Hirdetés

A teljes rajtsorrend:
1. sor:
Charles Leclerc (monacói, Ferrari)
George Russell (brit, Mercedes)
2. sor:
Lando Norris (brit, McLaren)
Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren)
3. sor:
Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri)
Fernando Alonso (spanyol, Alpine)
4. sor:
Max Verstappen (holland, Red Bull)
Nyck de Vries (holland, Williams)
5. sor:
Csou Kuan-jü (kínai, Alfa Romeo)
Nicholas Latifi (kanadai, Williams)
6. sor:
Esteban Ocon (francia, Alpine)
Sebastian Vettel (német, Aston Martin)
7. sor:
Lance Stroll (kanadai, Aston Martin)
Sergio Pérez (mexikói, Red Bull)
8. sor:
Kevin Magnussen (dán, Haas)
Mick Schumacher (német, Haas)
9. sor:
Valtteri Bottas (finn, Alfa Romeo)
Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari)
10. sor:
Lewis Hamilton (brit, Mercedes)
Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri)

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Az erdélyi csapat maradt bent a fővárosival szemben a 2. Ligában

Lejátszották a labdarúgó 2. Liga osztályozós párharcának visszavágóját, amelyen a Sellenberki SK került ki győztesen a Bukaresti Dinamo SK-val szemben.

A Dinamo érdeklődése ellenére maradna a Sepsi OSK-nál a büntetőspecialista

A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.

Székelyhon

Akik magasról tesznek a csíksomlyói kegyhely szentségére

Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.

`
Krónika

Nem kímélte az RMDSZ politikusa a Rákóczi-vár felújítása miatt méltatlankodó soviniszta Tanasát

Kemény hangvételű bejegyzésben reagált Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője és szóvivője a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) magyargyűlölő politikusa, Dan Tanasă szombati kifakadására.

Krónika

Kinevezték az új magyar kormány nemzetpolitikáért felelős államtitkárát

Ötvenöt államtitkár kinevezése jelent meg a vasárnapi Magyar Közlönyben.

Főtér

Amikor egy rockkoncertet csak ülve lehetett megnézni – lázadó erdélyi fiatalok és a Szekuritáté

Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.

Ez is érdekelheti

Szinte mindent megnyert hazai pályán a Székelyudvarhelyi ISK asztaliteniszcsapata

Péntektől keddig a székelyudvarhelyi sportcsarnok adott otthont az U15-ös korosztályú asztaliteniszezők országos döntőjének. A házigazda ISK a fiúknál kiemelkedő teljesítményt nyújtott.

Kezdődik a kosárdöntő, folytatódik a Garros és a Giro – kedden a tévében

Az első mérkőzést rendezik a Nagyváradi VSK és a Kolozsvár U-BT között a román férfi kosárlabda-bajnokság döntőjében, újabb forduló következik a Roland Garroson, a végéhez közeledik a Giro d`Italia.

Zubor Attila: mi annak idején úgy éreztük, értéket teremtünk

Világbajnoki bronzérmek, országos csúcsok s hosszú évek az úszósport élvonalában – Zubor Attila pályafutása jóval túlmutat az eredményeken. Az egykori klasszis ma már úszóiskolát vezet, de most is szenvedéllyel beszél sportról, közösségről és kitartásról.

Roland Garros és osztályozók – a hétfői sportműsor

Pünkösdhétfőn sem maradunk sport nélkül: a program a Roland Garrosszal indul, majd kosárlabda-bronzcsata és döntő következik. Az esti órákban a labdarúgás veszi át a főszerepet, ahol a csapatok a feljutásért vagy éppen a bennmaradásért harcolnak.

Képernyőn a Galac–Sepsi-SIC futsaldöntő második felvonása – a vasárnapi sportműsor

Visszavághat a szombati vereségért a címvédőnek a Sepsi-SIC a futsaldöntőben, pályán az FK Csíkszereda női csapata és a második osztályozót rendezik a labdarúgó Szuperligában. A kínálatban Forma-1, kézilabda, vízilabda, tenisz és golf is szerepel.

Futsaldöntő, női foci BL-finálé, színes a felhozatal – a szombati sportműsor

A Sepsi-SIC a címvédővel veszi fel a harcot a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjében. Sok focimeccs, kerékpározás, kézilabda, Formula–1, tenisz.

A Kolozsvári CFR meccsével elkezdődik a Szuperliga utolsó fordulója

Hétvégén befejeződik a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszása, a pénteki nyitómérkőzésen a Kolozsvári CFR az FC Argeșt fogadja. Emellett olasz és német foci, tenisz, kerékpározás, rögbi, kézi-, kosár- és vízilabda, valamint golf szerepel a programban.

Passauban remekelt a csíkszeredai malomjátékos

Ezüstérmet szerzett a csíkszeredai Sánta Elemér a németországi Passauban megrendezett malomjáték Európa-bajnokságon. A Penge 204 Malomjáték Klub elnöke és versenyzője pályafutása eddigi legjobb eredményét érte el a rangos nemzetközi mezőnyben.

Focimeccsek, Giro d'Italia, tenisz – a csütörtöki sportműsor

Több tenisztorna is a műsoron, focimeccseket rendeznek világszerte. Újabb versenynap az Olasz kerékpáros körversenyen.

Megnyerte a masters kategóriát a székelyföldi duó az Argeș Ralin

A masters kategória megnyerése mellett több dobogós helyezést is szereztek a székelyföldi versenyzők az országos bajnokság harmadik futamán, az Argeș Ralin.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!