Bottas így csak a mezőny végéről kezdheti a futamot, míg a pole pozíció Verstappené lett, aki másodikként zárta a 100 kilométer versenytávú, 18 körös sprintfutamot.
A verseny első rajtjánál a francia Pierre Gasly (Alpha Tauri) karambolozott, így újraindításra volt szükség, az élről induló Bottas pedig biztosan tartotta pozícióját.
A harmadik helyet az ausztrál Daniel Ricciardo (McLaren) csípte meg, aki így szintén az első sorból indulhat.
Miután a címvédő és hétszeres világbajnok brit Lewis Hamilton (Mercedes) ötödik lett, nem szerzett pontot, mert az csak a sprintfutam első három helyezettjének jár. Verstappennel szembeni hátránya így – két ponttal – ötre nőtt.
Az Olasz Nagydíj vasárnap 16 órakor kezdődik.
Sprinthétvégére másodszor került sor a sportág történetében, az elsőt július közepén, Silverstone-ban, a Brit Nagydíjon rendezték.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!