Aranyérmek és dobogós helyezések garmadáját gyűjtötték be a különböző korosztályú magyar bajnokságokban és az Utánpótlás Magyar Kupán is az EGÖSK sportolói, a Székely Régió Kupára pedig azokat a riválisokat hívták meg, akik szintén ott voltak a legfontosabb magyarországi versenyek dobogóin.
Azaz elmondható, hogy a hétvégén lezajlott verseny a legmagasabb színvonalat képviselte.
A hazai sportolókat Huszár Árpád irányította, a vendég „válogatottat” pedig Balzsay Károly, Magyarország eddigi utolsó profi világbajnoka vezette. Minden résztvevő két mérkőzést vívott, ennek alapján állt össze a végső rangsor.
Először került sor olyan mérkőzésre Gyergyószentmiklóson, ahol már a felnőtt boksz szabályai szerint, fejvédő nélkül csaptak össze a felek, Csiki Róbert, a néhány nappal korábban lezajlott Papp László Felnőtt Magyar Ökölvívó Bajnokság ezüstérmese a bronzérmes Balog Márkkal mérte össze a tudását.
Ez, és emellett még más meccsek is olyan színvonalú ökölvívást hoztak, hogy beillettek volna egy rangos országos verseny fináléjának is.
A IV. Székely Régió Kupa szervezői mindent megtettek azért, hogy a meccsek mellett más különleges élményt is biztosítsanak a nézőknek. Fellépett a 4S Street zenekar, a Step Dance táncegyüttes, és a Sztárban Sztár leszek műsorban nemrégiben közismertté vált Oláh Vivien énekesnő is. A hangulathoz hozzátette a magáét a műsorvezető Takács Péter Deze, „a magyar boksz hangja” is.
Az EGÖSK a ringen kívül és belül is kiválóan teljesített, a 8 döntő közül 7-ben a gyergyószentmiklósi egyesület sportolójának kezét emelték fel a Hidvégi György (volt profi világbajnok) illetve Babai Sándor vezetőbírók.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
A Csíkszeredai Sportklub kedden bejelentette, hogy közös megegyezéssel távozott a csapattól Frank Gymer.
Szánalommal nézem a politikusainkat, ahogy az egyik jókedvre buzdít, a másik a szilveszteri bakijait mutogatja vihorászva, a harmadik a hóréteg vastagságára büszke. Egyiktől sem hallom azt mondani, hogy „emberek, bocsánatot kérek az adóemelésekért”.
Párizsban ragadt kedden este Nicușor Dan román államfő a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Filmbe illő rablást követett el két román állampolgár Tirolban: egy síparadicsomban loptak el egy komplett széfet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!