Az edzésen is tapasztalhatta: nagyon sok gyermek és fiatal kapcsolódott be a gyergyószentmiklósi ökölvívó sportéletbe. Mindemellett sokan vannak várólistán is.
„Örülök a gyarapodásnak, és sajnálom, hogy jelenleg vannak, akiket nem tudunk befogadni és foglalkoztatni. Ugyanakkor őket biztatom, ne mondjanak le a bokszolásról, hiszen a tapasztalat az, hogy ebben a sportágban magas a lemorzsolódási arány.
Így, aki most még helyhiány miatt nem tud nálunk sportolni, hamarosan bekerülhet, és esélye lehet arra, hogy ha helyt tud állni, akkor bajnok legyen” – fogalmaz Erdei.
A gyergyószentmiklósi ökölvívás jelenlegi gondjaira már tudni lehet a megoldást. Ez az akadémia székhelyének felépülése lesz. Erdei Zsolt közölte, hogy a területet már megvásárolták, az építkezéshez szükséges engedélyek beszerzése zajlik, és közelebbről a közbeszerzés kiírása jön.
Ha minden jól megy, a nyár elején sor kerül az alapkőletételre. Szakemberek számításai szerint már ez év végén el is készülhet az épület. Erdei óvatosabban számol. Minden ilyen nagyobb beruházásnál adódnak olyan előre nem látható hátráltató körülmények, ami miatt tolódhat az építkezés befejezése.
De ha lesznek is ilyen buktatók, 2019 elején mindenképpen be szeretnének költözni a sportolók az új létesítménybe.
„Ott már megfelelő adottságok lesznek ahhoz, hogy valóban otthon érezhessük magunkat, és a srácok a lehető legjobb körülmények között, megfelelő edzőteremben készülhetnek” – mondja Erdei Zsolt.
A gyergyószentmiklósi központtal működő Erdélyi Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia alegységei tevékenységének (Sepsiszentgyörgy, Csíkszereda, Marosvásárhely, Székelyudvarhely és Nagyszalonta) összefogása, szervezése is a tervek szerint halad.
Erdei Zsolt és az akadémia vezetője, Huszár Árpád az elmúlt időszakban egyeztettek az alegységeknél dolgozó szakemberekkel.
Az akadémia a közös szakmai munka irányítása mellett edzők javadalmazását, edzőtermek bérleti díjainak fizetését és sportszerek beszerzését vállalja.
Ez az alegységek megerősödését fogja eredményezni. Így hamarosan akár 200 fölé is nőhet azoknak a száma, akik az ökölvívó akadémián sportolnak.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!