Ahogyan kedden, az izraeliek elleni nyitányon, úgy ezúttal is csak a gólkülönbség javítása volt a tétje a találkozónak, hiszen a mezőny egyetlen nem európai csapata nincs azonos súlycsoportban az Európa-bajnoki bronzérmes magyar csapattal.
A magyar válogatott 7–2-es első negyeddel nyitott, a félidőre pedig eljutott olyan állásig (13–5), amennyire az egyetlen komoly csoportrivális, a görög csapat győzte le kedden a kazahokat.
Az utolsó percekben még egy ritkán látható helyzet is előállt, a kazahoknál ugyanis annyi játékos kipontozódott, hogy a magyarok folyamatos emberelőnyben vízilabdáztak. A csapat legeredményesebbje Keszthelyi Rita volt kilenc góllal.
A magyar csapat csütörtökön a görögökkel játszik a csoportgyőzelemért.
A nyolc válogatottat felvonultató tornáról a két döntős jut ki a tokiói nyári olimpiára.
Női vízilabda, olimpiai selejtező, B csoport, 2. forduló:
Magyarország–Kazahsztán 23–6 (7–2, 6–3, 5–1, 5–0).
A magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 9, Gurisatti 4, Leimeter 3, Parkes, Szilágyi 2-2, Garda, Vályi, Gyöngyössy 1-1.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
A január elsején életbe lépett helyi adóemelések egyik leglátványosabb, egyúttal leghevesebben vitatott eleme az autóadó újraszámítása lett. Sok tulajdonos többszörös, óriási nagyságrendű ugrással szembesült.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!