Női vízilabda olimpiai selejtező: másodszor is simán nyertek a magyarok

MTI 2021. január 20., 17:24 utolsó módosítás: 2021. január 20., 17:25

Második mérkőzését is könnyedén nyerte meg a magyar női vízilabda-válogatott a Triesztben zajló olimpiai selejtező tornán: Bíró Attila együttese szerdán Kazahsztán ellen 23-6-ra nyert.

Fotó: M4 Sport

Ahogyan kedden, az izraeliek elleni nyitányon, úgy ezúttal is csak a gólkülönbség javítása volt a tétje a találkozónak, hiszen a mezőny egyetlen nem európai csapata nincs azonos súlycsoportban az Európa-bajnoki bronzérmes magyar csapattal.

A magyar válogatott 7–2-es első negyeddel nyitott, a félidőre pedig eljutott olyan állásig (13–5), amennyire az egyetlen komoly csoportrivális, a görög csapat győzte le kedden a kazahokat.

Az utolsó percekben még egy ritkán látható helyzet is előállt, a kazahoknál ugyanis annyi játékos kipontozódott, hogy a magyarok folyamatos emberelőnyben vízilabdáztak. A csapat legeredményesebbje Keszthelyi Rita volt kilenc góllal.

A magyar csapat csütörtökön a görögökkel játszik a csoportgyőzelemért.

A nyolc válogatottat felvonultató tornáról a két döntős jut ki a tokiói nyári olimpiára.

Női vízilabda, olimpiai selejtező, B csoport, 2. forduló:
Magyarország–Kazahsztán 23–6 (7–2, 6–3, 5–1, 5–0).
A magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 9, Gurisatti 4, Leimeter 3, Parkes, Szilágyi 2-2, Garda, Vályi, Gyöngyössy 1-1.