HIRDETÉS

Nincs SZKC-s játékos a román válogatottban

Az elmúlt időszakban Csog Vencel kapott behívót többször is, de a szövetségi kapitány nem vitte el magával Olaszországba. Archív
Fotó: Pál Árpád

2018. január 10., 18:05

A román férfi kézilabda-válogatott jelenleg Olaszországban, Bolzanóban tartózkodik, ahol csütörtöktől szombatig rendezik meg a 2019-es németországi világbajnokság előselejtező C csoportjának küzdelmeit. A válogatott Olaszországgal, Feröer-szigetekkel és Ukrajnával küzd meg az első helyért.

2018. január 10., 18:05

Az előselejtezőkből csupán az első helyezett jut tovább a következő körbe, amennyiben ez sikerül Romániának, akkor júniusban páros mérkőzést játszhat a pénteken rajtoló horvátországi Európa-bajnokságon szereplő válogatottak egyikével.

A Román Kézilabda-szövetség elnöke optimista az olaszországi turné előtt, Alexandru Dedu szerint a válogatott továbbjut a második körbe. „Nem feltétlenül a Kárpátok Kupáján elért eredmények miatt vagyok optimista, hanem amiatt, ahogy a fiúk készültek az elmúlt másfél hónapban. Jó hangulat uralkodik a csapatban, és látom a játékosokon, hogy nagyon akarják a sikert˝ – nyilatkozta a ProSport honlapnak az elnök.

HIRDETÉS

Dedu szerint felfelé ível a válogatott, ez annak köszönhető, hogy egyre több játékos kerül Európa legerősebb bajnokságaiba, továbbá a honi pontvadászat is nagyon kiegyensúlyozott, számos kiemelkedő mérkőzéssel.

Mindezek ellenére a szurkolók türelmét kérte az elnök, hiszen a válogatott szövetségi kapitányának, Xavier Pascual Fuertesnek fő célja, hogy a válogatott kijusson a 2020-as tokiói olimpiai játékokra.

„A célokat apró lépésekkel lehet elérni. Ahogy nemrég Pascual mondta nekem, nálunk már holnap eredményt akarunk elérni, azonban a komoly dolgokhoz sok idő kell. Az edzővel arról is beszéltünk, miként lehet visszakerülni Európa legjobbjai közé.

Az egyik megoldás, hogy túljutsz a selejtezőkön, a másik pedig az, hogy Európa- vagy világbajnokságot szervezel. Sajnos, utóbbi az infrastruktúra hiánya miatt lehetetlen, így maradt a nehezebb út számunkra.

Tehát nagyon fontos számunkra ez a selejtező, és csak a világbajnokságra való kijutással tudunk ismét visszakerülni a férfi kézilabda krémjébe” – összegzett az elnök.

„Úgy érzem, fel vagyunk készülve, de biztos vagyok benne, hogy az ellenfeleink is. Mindenki számára nagyon nehéz lesz, nekünk az első lépésre, azaz az első meccsre kell koncentrálnunk. Meg akarjuk mutatni a stílusunkat, és remélem, többet kihozunk magunkból, mint Călărași-on. Meg kell nyerjük az első meccset, majd a másodikat és a harmadikat is.

Fejlődésben vagyunk, haladunk előre, de el kell fogadjuk, hogy más csapatok 5–6 lépéssel előttünk járnak.

Időre van szükségünk. Számomra az a legfontosabb, hogy a játékosokkal elhitessem, tudnak csapatként játszani” – nyilatkozta Xavier Pascual a szövetség hivatalos Facebook-oldalának.

A szövetségi kapitány a Székelyudvarhelyi KC-tól ezúttal senkit sem hívott be a keretbe.

A négyszeres világbajnok román válogatott lemaradt az előző három seregszemléről, legutóbb 2011-ben jutott ki a svédországi tornára, ahol a 19. helyen végzett.

A válogatott csütörtökön este nyolc órakor a házigazda olaszokkal játszik, pénteken 17.30-kor Feröer-szigetek válogatottja lesz az ellenfél, míg a selejtezőt szombaton 19.15-től Ukrajna ellen zárja.

A mérkőzéseket élőben közvetíti a Digi Sport és a Telekom Sport.

Narcisa Lecuşanu FRH-elnök lenne

A 2005-ös női kézilabda-világbajnokságon ezüstérmet szerzett Narcisa Lecuşanu bejelentkezett a Román Kézilabda-szövetség (FRH) elnöki székéért. A 41 éves, korábbi nagyszerű balátlövő a Facebookon jelentette be szándékát, hogy elindul a FRH február 14-én tartandó elnökválasztásán.

Pályafutása során játszott a Bákói Știința, a macedón Kometal Szkopje, a német Borussia Dortmund és TV Lützellinden, valamint a dán Ikast és Aalborg csapatában. Profi karrierjét 2010-ben az Oltchim Râmnicu Vâlceában fejezte be.

2004-ben KEK-et nyert az Ikasttal, 2010-ben BL-döntős volt a Vâlceával.

„Köszönöm a bizalmat azoknak, akik az elmúlt napokban felhívtak és biztattak. Indulok az elnökségért, és úgy vélem, hogy a játékosként és vezetőként megszerzett tapasztalatom és szakértelmem segít abban, hogy jelentős mértékben javítsunk és fejlesszünk a román kézilabdázáson” – nyilatkozta.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Álomszerű kezdés után kihúzta a döntetlent az FK Csíkszereda

Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.

Előhúzta a magyar kártyát az FK Csíkszereda debütálása kapcsán a román sportsajtó

Nem múlt el botrány nélkül a román médiában az FK Csíkszereda történelmi bemutatkozása az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A székely alakulat értékes döntetlennel kezdett a Dinamo ellen, és azonnal magyarellenes támadások érték.

Székelyhon

Kiskorú vesztette életét a gyimesközéploki vonatbalesetben

Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.

`
Krónika

Román nyelvűre cserélték két bánsági település kétnyelvű helységnévtábláját, panaszt nyújtottak be miatta

Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.

Krónika

Elbocsátások az egyik legnagyobb tejfeldolgozónál: több erdélyi telephelyét is bezárhatja a holland multi

Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.

Főtér

„Cseppenként tesz idegronccsá a Lyme-kór”

A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.

Ez is érdekelheti

A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK az Európa Kupa mezőnyébe kapott besorolást

Zsinórban négy, a Bajnokok Ligájában töltött idényét követően idén a második számú európai kupakiírásban indul a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK férfi asztalitenisz együttese.

Lóerőből nem volt hiány – 316 starttal dübörgött a díjugrató bajnokság Gyergyóremetén

Gyergyóremete adott otthont a Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság legutóbbi fordulójának. A háromnapos eseményen 18 lovasklub képviseletében összesen 84 versenyző állt rajthoz, a startok száma elérte a 316-ot.

Összekötik a sportot a kultúrával – rangos teqballtornák Székelyföldön

Két nagyszabású nemzetközi teqballtornát, valamint egy edzőtábort is szervez a közeljövőben Székelyföldön a Góbék Teqball Team. Ilyés Szabolcs klubvezető avatott be a részletekbe.

Folytatódik a női vízilabda-vb, a továbbjutásért küzd a Kolozsvári CFR az Európa-ligában

Csütörtökön újabb mérkőzéseket rendeznek a női vízilabda-világbajnokságon, este pedig a Kolozsvári CFR a Paksi FC ellen játszik visszavágót az El-selejtezőben. Emellett tenisz, birkózás, női foci és Tour de France is szerepel a sportműsorban.

A németek állították meg Toróékat az ifi asztalitenisz kontinenstornán

A csapatversennyel indult az U15-ös korosztályos asztalitenisz Európa-bajnokság. A romániai válogatott színeiben egy székelyudvarhelyi játékos is gyűjtötte a pontokat.

Tenisztornák, Tour de France, vízilabda, női foci-Eb – a szerdai sportműsor

Zárul a csoportkör a férfi vízilabda világbajnokságon, újabb szakasz a francia kerékpáros körversenyen, a negyeddöntőknél tart a női labdarúgó Európa-bajnokság.

Komoly átalakulás előtt az udvarhelyi sport – Helyzetbe hozunk!

Történelmi csíkszeredai rajt és szurkolói balhé, milyen szintű lesz Udvarhelyen a foci, a futsal és a kézilabda, átalakulóban a jégkorongcsapatok – újabb Helyzetbe hozunk! rész, amelyben kibeszéljük a Székelyföld sportéletének legfrissebb fordulatait.

Háromból három, tökéletesen zárta a csoportkört a női vízilabda-válogatott

Százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a magyar női vízilabda-válogatott a szingapúri vizes világbajnokságon: Cseh Sándor együttese kedden a harmadik fordulóban a papírformának megfelelően simán, 22–6-ra nyert a horvát csapat ellen.

Molnár Ede Németországban bizonyított, tartja a lépést a világ élvonalával

A hazai sikerek után újabb nemzetközi versenyen szerepelt Molnár Ede: a sepsiszentgyörgyi sportoló a németországi Aalenben folytatta menetelését a Cross Country Eliminator (XCE) világkupában, ahol ezúttal a hetedik helyen végzett.

Tenisztornák, vízilabda-vébé és egy focimeccs

WTA- és ATP-tornákkal hangolódhatunk a délutáni vízilabdameccsig, a vébén a magyar lányok a csoportgyőzelemért játszanak a horvátokkal. Este kiderül, továbbjut-e a Bajnokok Ligájában az FCSB.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!