Hirdetés

Nincs magyar érem a nyíltvízi úszók versenyében

Olasz Anna
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

MTI
2022. augusztus 21., 16:13

Nem szereztek érmet a magyarok a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyszámában a római Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.

MTI
2022. augusztus 21., 16:13

A férfiaknál legjobb magyarként Rasovszky Kristóf a hatodik lett, Betlehem Dávid sokáig vezetett, végül azonban csak a kilencedik helyen csapott célba, míg Gálicz Péter a távot teljesítők közül utolsóként, a 21. pozícióban fejezte be a versenyt. A nőknél Olasz Anna ugyancsak a hatodik, Rohács Réka a tizedik, Balogh Vivien pedig a 15. helyen zárt.

Hirdetés

A férfiaknál az előzetes rajtlistán szereplő 30 versenyző közül végül 25-en, a nőknél 24 ugrottak a sós vízbe, hogy teljesítsék a hat, egyenként bő 1600 méteres kört.

Betlehem Dávid az 5 kilométeres verseny után szombaton azt nyilatkozta, neki mindenképpen elöl kell úsznia, hogy kimaradjon a „csoportosulásból”, ennek megfelelően rögtön az első tempókkal az élre állt, mögötte pedig jó 10 méterrel lemaradva Rasovszky „húzta a bolyt”.

Az öt perccel később rajtoló nőknél nagyjából együtt tempózott a mezőny, az első frissítésnél alakult ki némi zűrzavar, miután többen is keresztbe úszva versenytársaikon álltak ki.

Betlehem előnye folyamatosan nőtt, látványosan más útvonalon úszott, mint mindenki más, edzője, Szokolai László az MTI-nek a verseny közben azt mondta, az erős kezdés a taktika része volt, ugyanakkor túlságosan is a kísérő hajót figyeli versenyzője, az pedig szélesebb ívben követi az úszókat, ezáltal tanítványa nagyobb távot tesz meg riválisaihoz képest.

Rasovszky Kristóf •  Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt Galéria

Rasovszky Kristóf
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Betlehem előnye a negyedik körben sem csökkent, a három hazai versenyző, köztük az 5 kilométeren szombaton győztes, medencés „nagymenő”, Gregorio Paltrinieri üldözték őt.

Mivel részeredményeket egyáltalán nem közöltek – szombaton többek között ezért nem hirdettek végeredményt 25 kilométeren –, nem lehetett tudni, hogy Rasovszky – aki egy idő után hátrébb csúszott –, illetve a magyar nők hol tempóznak. Mindeközben kezdtek „kihullani” a versenyzők, a férfiaknál két brit, a nőknél egy görög és egy német úszó is feladta idő előtt.

A női versenyben 1 óra 10 perc után „érkezett meg” az első magyar érdekeltségű információ, ekkor a tavalyi budapesti kontinensviadalon ezüstérmes Olasz Anna csatlakozott az élen úszó bolyhoz.

Az utolsó előtti körben az etetőhajóról a magyar csapathoz beérkezett információk alapján Betlehem 42 másodperces előnnyel haladt az élen, az üldöző csapatban pedig ott volt Rasovszky is.

Ez a nagy különbség azonban gyakorlatilag pillanatok alatt vált a habok martalékává, nagyjából 8300 méternél érték utol és előzték meg a fiatal magyart.

Ezt követően Domenico Acerenza és két francia ellépett a többiektől, egymás között döntötték el a dobogós helyezéseket. A nőknél Olasz Annát csak az utolsó 800 méteren tudták leszakítani riválisai.

Az olimpiai számot a férfiaknál a hazai közönség előtt szereplő olasz Domenico Acerenza, a nőknél a német Leonie Beck nyerte.

Nyíltvízi úszás, férfi 10 km:
1. Domenico Acerenza (Olaszország) 1:50:33.6 perc
2. Marc-Antoine Olivier (Franciaország) 1:50:37.3
3. Logan Fontaine (Franciaország) 1:50:39.1
...6. RASOVSZKY KRISTÓF 1:51:04.9
...9. BETLEHEM DÁVID 1:52:09.8
...21. GÁLICZ PÉTER 2:10:14.7
nők, 10 km, Európa-bajnok:
1. Leonie Beck (Németország) 2:01:13.4
2. Ginevra Taddeucci (Olaszország) 2:01:15.2
3. Angelica Andre (Portugália) 2:01:16.4
...6. OLASZ ANNA 2:01:33.4
...10. ROHÁCS RÉKA 2:03:22.3
...15. BALOGH VIVIEN 2:07:11.2
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Széteső keret, edzőváltások, túlterhelés – a Csíkszeredai Sportklub idényének értékelése

„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.

Bravúros diadal: idegenben vette el a Corvinul veretlenségét a Sepsi OSK (videóval)

Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.

Székelyhon

Ahol húsvétvasárnap reggel ezrek énekelik együtt a magyar és a székely himnuszt – videó

A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.

`
Krónika

Trump elutasította a meghívást, kihagyja a bukaresti B9-csúcsot

Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.

Krónika

Szerbia: robbanóanyagot találtak a Magyarországra vezető gázinfrastruktúra közelében

Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.

Főtér

Ha már a különnyugdíjukat megnyirbálták, a bírák és ügyészek kibuliztak fejenként 60 ezer euró potyát

A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…

Ez is érdekelheti

Real Madrid–Bayern München sztárpárharc kedden a BL-negyeddöntőben

Következnek a negyeddöntők a labdarúgó Bajnokok Ligájában, kedden este a Real Madrid és a Bayern München csap össze a párharc első mérkőzésén. A másik találkozón a Sporting és az Arsenal játszik, a műsorban még két egyéni és három csapatsportág található.

Két aranyéremmel tette le a névjegyét a Román Kupában a Godako

Csiki Róbert első felnőtt országos aranyérmét szerezte meg, Buzás Róbert pedig az U19-es korosztályban utasította maga mögé a teljes mezőnyt. Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub látványos teljesítményt tett le az asztalra.

Fiatalítás, rövid felkészülés, komoly célok: kezdődik a világkupa a magyar vízilabda-válogatottnak

Hétfőn kezdi szereplését a férfi vízilabda-válogatott a világkupa selejtezőjében, ahol az A-csoportban sorrendben Görögország, Hollandia és Szerbia vár a csapatra. A torna nemcsak az eredmények, hanem a jövő építése szempontjából is kiemelt jelentőségű.

Képernyőn az FK Csíkszereda kiszállása, a labdarúgásé a főszerep – a hétfői sportműsor

Fontos lépést tehet a bennmaradás felé az FK Csíkszereda, amely a Petrolul otthonában lép pályára a Szuperliga alsóházi rájátszásában. A Kolozsvári CFR az oltyánok vendége lesz, de a kínálatban tenisz, kerékpár és vízilabda is szerepel.

Foci, tenisz és kupadöntők – vasárnap a tévében

Eseményekben és sportágakban is gazdag a húsvétvasárnap, folytatódnak a focibajnokságok, tenisztornák érnek véget, döntőznek a kosárlabda Magyar Kupában, este pedig két rangadó vár ránk: Fenerhahce–Besiktas és Inter–AS Roma.

Pályán a Sepsi OSK és a Real Madrid, Atlético–Barca csata – szombaton a tévében

Gazdag a szombati kínálatunk: az FK női csapata Konstancán, a Sepsi OSK Vajdahunyadon rangadózik, a vásárhelyi és a szentgyörgyi futsalosok egymással játszanak, a Sepsi női kosarasai a döntőért lépnek pályára, akárcsak a topbajnokságok sztárjai is.

A Godako sportolói uralják az ökölvívó Román Kupát

A napokban zajlik Brăila városában az ökölvívó Román Kupa, ahol az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub versenyzői is versenybe szálltak. Az U19-es és felnőtt mezőnyben is a legfényesebb érmekért küzdenek.

Kulcscsonttörés miatt csúszik a szezonstart, Ördög Zoltán a visszatérésre fókuszál

A kulcscsonttörésből lábadozó háromszéki motoros, Ördög Zoltán 15 éves pályafutása első komolyabb sérülése miatt kihagyni kényszerül a szezon első felét. Jelenleg a pihenésre fókuszál.

Visszatér a Szuperliga, folytatódnak a topbajnokságok – a pénteki sportműsor

A válogatott szünet után visszatér a labdarúgó Szuperliga, és újra pályára lépnek a topbajnokságok csapatai is. Az ATP-tornák küzdelmei Bukarestben és Marrakeshben is folytatódnak, de a kínálatban helyet kapott még rögbi, kézilabda, sznúker és golf is.

Indul a 2. Liga újabb játéknapja, kézimeccsek, tenisztornák – a csütörtöki sportműsor

Egy találkozóval megkezdődik a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának második fordulója. A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a nyolcaddöntőknél járnak. Több tenisztorna is terítéken.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!