Öt versenynap után a 30 versenyzős főcsoportban a sokszoros román bajnok Vladiszlav Nevednicsij (Arnia Chessit Chitila) vezet 4,5 ponttal, megelőzve a magyarországi Mészáros Andrást, aki 4 pontot összesített.
A legnépesebb a B csoport, ahol 38 versenyző harcol a dobogós helyekért. Öt forduló után Eduard Panaite (CS Logic Delta Tulcea) és Donici-Májer Dávid (Marosvásárhelyi ISK) áll az élen, mindketten egyformán 4,5-4,5 pontot szereztek.
A gyerekek számára kiírt Balogh János Emlékversenyen (22 induló) öt forduló után Robert Ivan (Minerva Brăila) százszázalékos maradt, 5 pontja van, a második helyen pedig Szász Aida (Marosvásárhelyi ISK) áll 4 ponttal.
A 9 fordulós, svájci rendszerben zajló verseny játszmáit a caissa.ro honlapon is lehet követni, a naponta 16 órakor kezdődő meccsekre pedig a belépés díjtalan.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA is hazai pályán játszik a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 19. fordulójában, mindkét együttes mérkőzését élőben követhetjük a televízióban.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Európa legveszélyeztetettebb örökségi helyszínei közé került a Hunyad megyei Őraljaboldogfalván található református templom. A felbecsülhetetlen értékű freskókkal díszített műemlék megmentése most nemzetközi összefogással indulhat meg.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!