Hirdetés

Népes mezőnyben versenyeztek a lovardák fiatal díjugratói

Remetén volt az első állomás
Fotó: Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság

A Remetei Lovasklub volt a házigazdája a Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság első idei fordulójának, ahol három megye 17 lovardája képviseltette magát. Az eseményen 23 fiatal lovas tett sikeres startvizsgát, a versenyen pedig 157 díjugrató produkciót láthattak a nézők.

2024. június 17., 11:48

A Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság idén már a 9. kiadásánál tart, ennek volt nyitóeseménye a gyergyóremetei verseny. Itt Maros megyét a Liberó Lovasklub, a Varázspatkó Lovarda és Biomar Sportklub képviselte, Háromszékről a Barabás Lovarda, a Napos Oldal Lovasklub, a Vadon Lovasklub, a Zonda Lovarda és a Kádár Lókiképző Központ sportolói voltak jelen. Hargita megye díjugratói pedig a Sólyom Major, Transili Lovasklub, a Szekler Cavalery, a Kantázia Lovasudvar, a Csicser Lovarda, az Astoria Horse Center, a Puskás Sportklub, a Septimia Sport Klub és a Remetei Lovasklub sportolói voltak.

Hirdetés

Az eseményt a Remetei Lovasklub, a Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége és a Romániai Lovas Szövetség (FER) szervezték. Jelen volt Marilena Mladin a FER elnök asszonya rajta kívül pedig még Simon Blanka és Șerban Frățilă is jelen volt a szövetség részéről. A versenybíró, Petréd Károly, a pályaépítő: Balázs Sándor volt, Bajkó Hanna Laczkó Boglár és György Andrea voltak a stewardok, míg állatorvosként Rákossy Brigitta felügyelte az eseményt.

Pénteken a startvizsgák zajlottak, ahol 23-an teljesítettek sikeresen, másnap pedig 157 startra került sor.

Az élmezőny sorrendje

10 év alattiak ügyességi versenye: 1. Fekete Őrs és Yola (Barabás) 2. Bokor Vivien és Kócos (Barabás), 3. Kisgyörgy Anna és Yola ( Barabás), 4. Kovács Boróka és Iman (Varázspatkó) 5. Mátyás Boglárka és Mályva (Csicser).
50-60 cm magas akadályok, 12 év alatti korosztály: 1. Balázs Dóra és Csillag (Szekler), 2. Barabás Dávid és Zafir (Barabás), 3 Balázs Dalma és Kecse (Szekler), 4. Hajdú Fannika és Mendy (Csicser), 5. Horvát Gyopár és Mercédesz (Vadon).
50-60 cm 12 év felettiek: 1. Hadházi Ivett és Zafir (Barabás), 2. Lőrincz Eszter és Kócos (Barabás), 3. Kolumbán Boróka és Bronko (Astoria), 4. Elchlinger Leila és Varázs (Vadon), 5. Andorkó Zsanett és Szikra (Remetei).
70-80 cm: 1. Magyari Izabella és Hajni ( Varázspatkó), 2. Molnár Ingrid és Viktor (Varázspatkó), 3. Kovács Kriszta és Legenda (Varázspatkó), 4. Bindea Franciska és Hádész (Septimia), 5. Antal Anna és Dylan (Puskás).
90-100 cm: 1. Mátéffy Ottilia és Bentley (Kádár), 2. Pásztor Alessia és Thunder ( Liberó), 3. Kovács Jázmin és Shila (Remetei), 4. Perjessy Zita és Vándor (Napos), 5. Bocskai Bíborka és Alena (Astoria).
100-110 cm: 1. Benedek Sarolta és Izmene (Remetei), 2. Bicsok Anett és Onix (Zonda), 3. Lőrincz Eszter és Lady Vivalu (Remetei), 4. Bajkó Hanna és Quickly (Remetei), 5. György Orsolya és Mici (Remetei).

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Új korszakot nyit a Gyergyói Hoki Klub: nagyobb szerepet kap a saját utánpótlás

Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.

Spanyolország a világ tetején, nem sikerült a címvédés Argentínának

Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.

Székelyhon

Villámárvíz öntötte el Bușteni-t, autókat sodort el az ár – videókkal

A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.

`
Krónika

Fizetni kell, ha az ember a saját kútvizét issza? Az illetékes hatóság tisztázta a helyzetet

Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).

Krónika

Magyar Péter: ne legyenek gyávák meghívni Tusványosra!

Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.

Ez is érdekelheti

Sörözhetünk a lelátón, engedélyezik a pirotechnikai bemutatókat a stadionokban

Új szabályok lépnek életbe a romániai stadionokban. A legfontosabb változás, hogy bizonyos feltételek mellett ismét lehet sört fogyasztani a lelátókon, emellett szabályozott keretek között pirotechnikai bemutatókat is lehet szervezni.

Dobogós helyezésekkel tértek haza az udvarhelyiek az ország legnagyobb triatlonversenyéről

Remek eredményeket ért el az Udvarhelyi Triatlon Club csapata a Temesváron megrendezett Timișoara Triathlon 2026-on. Románia legnagyobb nemzetközi triatlonversenyén 23 ország több mint ezer sportolója állt rajthoz.

Konferencialiga-selejtező, Tour de France és tenisz – kedden a tévében

A Győri ETO FC a Konferencialiga-selejtezőben lép pályára a luxemburgi Atert Bissen vendégeként, a Tour de France egyéni időfutammal folytatódik, emellett Estorilban, Prágában és Hamburgban is tenisztornákat rendeznek.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak a székelyföldi ökölvívók

Biztató eredményeket értek el Brăilán és Budapesten a székelyföldi ökölvívók: Szőcs Bence ezüstérmet nyert a nemzetközi tornán, Mailát András pedig ötödik lett a magyar felnőtt bajnokságon.

Franciaországba utazik BL-meccsekre a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

Az európai szakszövetség elkészítette a férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája első körének sorsolását. Az uránban ott volt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK neve is.

Előbb az FK Csíkszereda, azután a Sepsi OSK idénynyitó bajnoki meccse – a hétfői sportműsor

Nekivág a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának a két székelyföldi klub. Mindketten idegenben indítják az évadot, a csíkszeredaiak az újonccal, a háromszékiek a fővárosban.

Két ezüstérmet szereztek a székely tandemkerékpárosok az Európa-kupán

Szombaton, a szlovákiai Puhón rajtolt el a 29. European Para Cycling Cup, ahol a székelyföldi Blága Emőke és Péter Ágnes is rajthoz állt. Ruzsa Lehel tanítványai fantasztikus eredményt értek el, két ezüstérmet szereztek a kontinensviadalon.

Új szakosztállyal bővült a VSK Csíkszereda

Látássérült kerékpáros szakosztállyal bővült a VSK Csíkszereda – július közepétől készül és versenyez Blága Emőke és Péter Ágnes, akik Ruzsa Lehel irányítása alatt első női tandemcsapataként világkupán és Európa-bajnokságon is szerepeltek már.

A vb-döntő koronázza meg a vasárnapi sportműsort

A vasárnapi sportműsor csúcspontját a labdarúgó-világbajnokság döntője jelenti, amelyben Argentína és Spanyolország küzd meg az aranyéremért. A finálé mellett Forma–1, Szuperliga-meccsek, Tour de France, tenisz és motokrossz is színesíti a kínálatot.

Rögbivel és tenisszel hangolunk a bronzcsatára – szombaton a tévében

Ma éjfélkor Miamiban rendezik meg a vébé bronzmeccsét Franciaország és Anglia között. Addig is számtalan rögbimeccset nézhetünk, az F1 mezőnyének Belgiumban lesz időmérője, a bajnokságban bemutatkozik a Kolozsvári CFR és az Universitatea Craiova is.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!