A tizenegyedik éves sepsiszentgyörgyi Sepsi`08 amatőr teremlabdarúgó csapat és baráti társaság által szervezett rendezvény idén több mint 500 részvevőt számlál. Magyarország (Budapest, Hatvan), Felvidék és Erdély (Nagyvárad, Temesvár, Marosvásárhely, Székelykeresztúr, Madéfalva, Csíkszereda, Csíkszentsimon, Brassó, Sepsiszentgyörgy, Mikóújfalu, Csernáton, Zabola, Árkos) amatőr csapatai látogatnak el ismét Sepsiszentgyörgyre, hogy összemérjék erejüket a két napos tornán.
A tornát először 2011-ben rendezték meg a kőröspataki sportteremben, ahol 12 együttes vett részt. A sportesemény célját akkor fogalmazták meg a szervezők, mely a mai napig is jellemzi a rendezvényt.
Azt szerették volna elérni, hogy egy profi játékosoktól mentes, minőségi labdarúgótornát hozzanak létre, bemutatva és megismertetve a nagy közönséggel a teremlabdarúgást és annak szépségét.
A torna második kiírása már Sepsiszentgyörgyön került megszervezésre, melyen 20 együttes vállalta a viadalt. A harmadik kiíráson 24-en, a negyediktől pedig már 32 férfi csapat küzdött a bajnoki címért. A 4. Háromszék Kupa alkalmával csatlakoztak a hölgyek is, így évről évre egyre több és egyre jobb csapatok csatlakoztak, színvonalas női mérkőzésekkel ajándékozva meg a nagyérdemű közönséget. 2016-tól magyarországi együttesek is látogatják a tornát, 2017-től pedig már három ország együttesei küzdenek az első helyért.
A nyolcadik kiírás az elmúlt évekhez hasonlóan a februári hideg napokra lett időzítve, a megszokott sepsiszentgyörgyi helyszíneken. A két napos focikavalkád ezúttal is szombaton, február 9-én reggel 8 órakor kezdődik.
Az első nap a csoportmérkőzések napja. Az A, C, E, G, valamint a lányok A csoportja a sepsiszentgyörgyi Vadász utcai sportteremben, míg a B, D, F, H, valamint a lányok B csoportja a Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola tornatermében játszik. A csoportkör szombaton este ér véget, a napot pedig egy fergeteges buli zárja a Mohó Beer and Music Pub-ban ahol DJ Raymi biztosítja majd a jó hangulatot.
A kieséses szakasz vasárnap 11 órától veszi kezdetét a Vadász utcai sportteremben, valamint a Szabó Kati sportcsarnokban. A legjobb nyolc csapat már a Szabó Kati Sportcsarnokban fogja folytatni a döntőbe jutásért való küzdelmet, a negyeddöntők 13 órakor kezdődnek. A nők bronzmeccse 15 órától lesz, ezt a férfi együttesek elődöntői követik majd.
A finálékat megelőzően ifjúsági gálamérkőzést láthat a közönség, a díjátadó ünnepségre a tervek szerint 18.45-kor kerül sor. A belépés a torna mérkőzéseire ingyenes.
A Háromszék Kupa szervezői idén jótékonysági akcióval is készülnek, melyből hagyományt szeretnének teremteni.
Az idei torna alkalmával a Sepsi`08 Egyesület adományokat gyűjt Cârsteanu-Dombi Márta felépülésének támogatására. A torna ideje alatt a szervezők örömmel fogadnak bárminemű adományt, melyet a torna helyszínein kihelyezett urnákba lehet majd betenni. Emellett a Sepsi`08 Egyesület Facebook-oldalán
egy nyílt árverés során megvásárolható egy focilabda, mely a Sepsi OSK első ligás labdarúgócsapat minden jelenlegi játékosának aláírását tartalmazza.
Az árverés vasárnap délben ér véget.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!