Nemzetközi versenyeken szerepeltek a csíki fallabdások

Dobos László 2022. október 27., 12:07

Nagyüzem volt a csíkszeredai fallabdások számára október második fele: két nemzetközi versenyen vettek részt a Transylvanian Tennis&Squash Club képviselői.

A csíki fallabdások Fotó: Transylvanian Tennis&Squash Club

Mint Szász Lászlótól, a klub tulajdonosától és edzőjétől megtudtuk, az ifjúságiak és a felnőttek is pályára léptek. A felnőtt kategóriában Szász Kincső részt vett a pakisztáni világkupa-fordulón, ahol a 17. helyen végzett, a főtáblán egy 27 perces szoros mérkőzésen kapott ki 3:1-re (11:7, 11:9, 7:11, 12:10) Pakisztán bajnokától. A világkupa-viadalon tíz ország sportolói indultak.

Fotó: Transylvanian Tennis&Squash Club

Képviselve volt a csíki squash a Bukarestben megrendezett Romanian Junior Open elnevezésű Európa Kupa-fordulón is, ahol szintén tíz ország képviselői ragadtak ütőt. A csíkiak közül Pescărescu Tamara második, Ilyés Zajzon negyedik, Sánta Ábel pedig kilencedik lett korosztályában.