Sajtótájékoztatón ismertették a serdülő (U14-es) és junior (U16) korosztály számára kiírt rangos nemzetközi bokszviadal tudnivalóit hétfőn, egy héttel a világverseny rajtja előtt.
Amint Huszár Árpád, a házigazda Erdélyi Godako Ölölvívó Sportklub (EGÖSK) vezetője elmondta, egy nappal a nevezési határidő lejárta előtt már tizenhárom ország regisztrált, azaz itt lesz Gyergyószentmiklóson Ciprus, Azerbajdzsán, Olaszország, Horvátország, Lettország, Izrael, Ukrajna, Görögország, Szlovákia, Moldova és Bulgária, valamint Magyarország válogatottja is, természetesen Románia legjobbjai mellett.
Az EGÖSK sportolói közül a magyar válogatottat képviseli Benedek Péter, Búzás Róbert, Fazakas István, Fazakas Katalin, Kozma Lívia, Majlát András és Tallósi Vanessza, és romániai színekben indul Milotay Dávid. A magyar válogatottat Huszár Árpád segíti edzőként, a romániainál Huszár Dávid edző dolgozik.
A sajtótájékoztatón jelen volt Csergő Tibor, a város polgármestere is, aki kiemelte, a küzdősportok terén példátlan az a teljesítmény (nemcsak Gyergyószentmiklós viszonylatában, de egész Székelyföldet tekintve is), amit az EGÖSK versenyzői elértek az utóbbi másfél évben.
Az önkormányzatnak pedig feladata, hogy egy ilyen versenyt támogasson. Gyergyószentmiklós 40 ezer lejjel járul hozzá a Gyergyó Open megszervezéséhez, és amint Barabás Csaba, a szervezést koordináló Arbor Vállalkozók Szövetsége vezetője hozzátette, Hargita Megye Tanácsa 50 ezer lejjel járul ehhez hozzá.
Rengeteg még a tennivaló, sokat kell még dolgozni a verseny kezdetéig és az alatt is, hogy valóban minden tekintetben sikeres legyen, de ez egy olyan rendezvény, ami sok tekintetben eredményeket fog hozni a városnak. Ezt nem csak a megszerezhető érmek számában lehet mérni, hiszen az is lényeges, hogy a 250 sportoló és a velük érkező szakmai stábok több mint 300 személyt jelente, akiknek az elszállásolása, étkeztetése komoly bevételt jelent majd a gyergyói vállalkozóknak.
Az esemény fő szervezője a Romániai Ökölvívó Szövetség, amely a tejes költségvetés 75 százalékát biztosítja.
Az esemény megszervezéséhez számos önkéntesre van szükség, továbbra is várnak erre jelentkezőket, hiszen az egy hét alatt rengeteg lesz a munka, és az is komoly segítség, ha valaki csak egy napot tud erre szánni az idejéből. A jelentkezőket az Arbornál várják, illetve Málnási Andreánál, az Ifitéka vezetőjénél is lehet jelentkezni.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!