Kimagaslóan teljesített Csiszér Ivett a nemzetközi lovasíjászversenyen

Dobos László 2024. július 15., 20:20

Nemzetközi lovasíjászverseny helyszíne volt hétvégén a Csíkszereda melletti Csiba, ahol 24 romániai és magyarországi versenyző mérte össze tudását. A nyílt versenyt a csíkszeredai Csiszér Ivett nyerte.

Anisia Juncanariu a verseny közben Fotó: Pinti Attila

Csíkszereda nyugati, Székelyudvarhely felőli kijáratánál, Csibában, a Kerecsen Lovasíjász Sportklub gyakorlópályáján zajlott Lőrincz Rómeó hivatalos nemzetközi bíró lovasíjász versenye, amelyet összesen 24 sportoló fejezte be sikerrel.

Az Eredeti Kassai Rendszerben versenyző lovasíjászok székelyföldi viadalán négyen érkeztek Magyarországról, és amint Lőrincz Rómeótól megtudtuk, a nagy meleg és hőség miatt két részben zajlott a vetélkedő: kora délelőtti és késő délutáni futamok voltak.

Csiszér Ivett Fotó: Pinti Attila

„Jó volt tapasztalni, hogy sok versenyző érkezett versenyünkre, mert a népes részvétel nem föltétlenül jellemző minden lovasíjász megmérettetésre” – nyilatkozta Lőrincz. Kiváló eredményt ért el a csíkszeredai Csiszér Ivett, aki nemrég Kaposmérőn megnyerte a magyar-bajnokságot, és most is kitűnő pontszámmal lett első.

Lőrincz Rómeó Fotó: Pinti Attila

A csibai verseny legjobbjai:
Nyílt verseny: 1. Csiszér Ivett (romániai, Zafír nevű lovával) 270,60 pont, 2. Konkoly Merse (magyar, Bogóval) 221,68 pont, 3. Lőrincz Rómeó (romániai, Bazsával) 161,59 pont, 4. Bakos Csongor (romániai, Rigóval) 149,67 pont, 5. Sikár Evelin (magyar, Rigóval) 148,24 pont, 6. Konkoly-Pamuk Anna (magyar, Zafírral) 145,33 pont.

Női verseny: 1. Csiszér Ivett (romániai, Zafír nevű lovával) 270,60 pont, 2. Sikár Evelin (magyar, Rigóval) 148,24 pont, 3. Konkoly-Pamuk Anna (magyar, Zafírral) 145,33 pont, 4. Anisia Juncanariu (romániai, Bogyóval) 129,28, 5. Bakos Tünde (romániai, Yzivel) 101,07 pont, 6. Sólyom Boglárka (romániai, Csillaggal) 78,79 pont.