Csíkszereda nyugati, Székelyudvarhely felőli kijáratánál, Csibában, a Kerecsen Lovasíjász Sportklub gyakorlópályáján zajlott Lőrincz Rómeó hivatalos nemzetközi bíró lovasíjász versenye, amelyet összesen 24 sportoló fejezte be sikerrel.
Az Eredeti Kassai Rendszerben versenyző lovasíjászok székelyföldi viadalán négyen érkeztek Magyarországról, és amint Lőrincz Rómeótól megtudtuk, a nagy meleg és hőség miatt két részben zajlott a vetélkedő: kora délelőtti és késő délutáni futamok voltak.
„Jó volt tapasztalni, hogy sok versenyző érkezett versenyünkre, mert a népes részvétel nem föltétlenül jellemző minden lovasíjász megmérettetésre” – nyilatkozta Lőrincz. Kiváló eredményt ért el a csíkszeredai Csiszér Ivett, aki nemrég Kaposmérőn megnyerte a magyar-bajnokságot, és most is kitűnő pontszámmal lett első.
Féltávnál a labdarúgó 2. Liga rájátszásában, de már most kirajzolódik: a Sepsi OSK tudatosan és hatékonyan építkezett a nyáron. Az igazolások beváltak, a keret stabil, az eredmények pedig a visszajutást vetítik előre. De mi a helyzet a többi csapattal?
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával, miután a nyomozók szerint közpénzből finanszírozott beszerzéseket használt fel saját céljaira.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!