A május 25-én és 26-án, szombaton és vasárnap zajló vetélkedő szerepel a nemzetközi versenynaptárban, helyszín a Márton Áron Főgimnázium tornaterme, és mindkét nap délelőtt 10 órakor kezdődnek a mérkőzések. Két verseny lesz: szektorlabdában és a 12 érintéses ágazatban.
Szektorlabdában a világranglista top tízéből legkevesebb öt versenyző megjelenésére számítanak a szervező Marschal Istvánék, közöttük a pillanatnyi ranglistavezető, a mindenkori román bajnok, a marosszéki Pákai Györgyre is.
A 12 érintéses ágazatban indul a regnáló Európa bajnok, a debreceni Kovács Nándor, illetve a 2023-as román bajnok, a csíkszeredai Marschal István.
Szintén jelen lesz a versenyen a Nemzetközi Asztali Labdarúgó Konföderáció új elnöke, Mártonfi István, de a Magyar Asztali Labdarúgó-szövetség elnöke, Deme Gyula is.
A nemzetközi verseny egyben az idei portugáliai Európa-bajnokságra kvalifikációs verseny is, a romániai válogatottba való szelekció utolsó fázisa, ahová a Csíkszeredát képviselő hat versenyzőből kettő, Marschal István, illetve az egyre látványosabban teljesítő Bajkó Mihály is reális eséllyel pályázik.
Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.
A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!