Az autós sportok egyik leglátványosabb szakága a drift (szabad fordításban: csúsztatás, sodródás), amely az autó tökéletes uralásának és irányításának látványos bemutatása oly módon, hogy a jármű lehetőleg egy centimétert se haladjon a szokásos módon egyenesen.
Karcfalán a székelyföldi Incze Tamás, aki a romániai driftbajnokságon a Pro kategóriában ezüst-, 2023-ban pedig aranyérmet szerzett, illetve a szintén csíki születésű, de régóta Magyarországon élő Miklós Richárd mutatja be tudását, utóbbi 2022-ben Pro kategóriában a szerb bajnokságban 4. pozícióban végzett, míg Közép-Európa legnagyobb versenyén a Trackwoodon első helyezést ért el 13 évesen, majd 3. lett a magyar bajnokságban. Továbbá, tavaly Miklós az összesített DriftKings európai bajnokság 2. helyén zárt, idén pedig, két fordulóval a vége előtt a 3. helyen áll ebben a sorozatban.
A Csíkkarcfalva központjába tervezett augusztus 16-ai esemény kapcsán megkerestük Incze Tamást, aki a következőket nyilatkozta a Székely Sportnak: „A karcfalvi bemutató egyedülálló esemény a térségben, lehetőséget kínál minden motorsport-rajongónak, hogy testközelből tapasztalják meg a driftelés izgalmait.
– jegyezte meg Incze Tamás.
A bemutató után lehetőség nyílik találkozni és beszélgetni Incze Tamással és Miklós Richárddal, akik válaszolnak a drifteléssel kapcsolatos kérdésekre, és megosztják tapasztalataikat, történeteiket a sportág világából. A közönség emellett közelebbről is megismerheti a drift csapatok mindennapi életét, munkáját és az autók technikai részleteit.
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Már nem Liviu Ciobotariu a Petrolul Ploiești labdarúgócsapatának vezetőedzője, a gyenge szezonrajt miatt a klub felbontotta a szerződését.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Az MI6, azaz a brit külföldi hírszerzés műve lehetett a szerdai lengyelországi dróntámadás, valamint az, hogy szombaton egy orosz drón belépett Románia légterébe – legalábbis ezt állítja egy orosz illetékes.
Tömegverekedés tört ki a HelloJets légitársaság Tel-Avivból Bukarestbe tartó járatán hétfőre virradóra – közölte a román határrendészet.
A parlament folyosóin menekült a riporter kérdései elől a luxus Mercit vezető képviselő. Az erdélyi tájakat népszerűsítő Charlie Ottley állampolgársági dossziéját öt éve tologatják a hivatalokban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!