16.30 Kézilabda, férfi Európa-bajnokság: Horvátország–Izland (Digi Sport 2, Prima Sport 4, M4 Sport)
17.00 Labdarúgás, Szuperliga: Voluntari–Galac (Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport 1)
17.10 Sípszó után: a sportműsor meghívottja ifj. Gyarmati Ferenc, a Marosvásárhelyi Iskolás Sportklub igazgatójával Szucher Ervin az ISK 2023-as évéről beszélget (Marosvásárhelyi TVR, ismétlésben kedden reggel 8.10-től)
19.00 Kézilabda, férfi Európa-bajnokság: Franciaország–Ausztria (Digi Sport 2, Prima Sport 2, M4 Sport)
20.00 Labdarúgás, Szuperliga: FCSB–UTA (Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport 1)
21.00 Labdarúgás, Olasz Szuperkupa, döntő: Napoli–Inter (Prima Sport 2, Orange Sport 1)
21.30 Kézilabda, férfi Európa-bajnokság: Németország–Magyarország (Digi Sport 4, Prima Sport 5, M4 Sport)
21.30 Labdarúgás, La Liga 2: Leganes–Burgos (Orange Sport 4)
21.45 Labdarúgás, Premier League: Brighton–Wolverhampton (Digi Sport 2, Prima Sport 3, Orange Sport 2)
22.00 Labdarúgás, La Liga: Granada–Atlético Madrid (Digi Sport 3, Prima Sport 4, Orange Sport 3)
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Nicușor Dan román államfő is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Ismét benyújthatják a külhoni magyar oktatási intézményekbe járó diákok szülei a Szülőföldön magyarul program támogatási kérelmét. A 2025/2026-os tanévre diákonként bruttó 100 ezer forint jár, a jelentkezéseket elektronikus úton várják.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!