Temesvári prológgal rajtolt el kedden az 53. Román Kerékpáros Körverseny. A mindössze 3,6 kilométeres távon a német Justin Wolf (Bike Aid) tekerte a legjobb időt 4 perc 33 másodperccel, megelőzve a román válogatott Eduard Grosut és a lengyel Szymon Krawczykot (CCC Development Team).
A nemzetközi szövetség (UCI) versenynaptárában a Székelyföldi Kerékpáros Körversennyel azonos, 2.2-es besorolású viadalon 11 csapat 65 versenyzője indult el.
A Román Körversenyre hat kontinentális csapat – Vino Astana Motors (Kazahsztán), CCC Development Team (Lengyelország), Cambodia Cycling Academy (Kambodzsa), Bike Aid (Németország), illetve a romániai Team Novák és a Giotti Victoria Savini Due –, három nemzeti válogatott (Románia, Bulgária, Moldova) és három román klubcsapat – CSA Steaua Bukarest, UVT Devron, Olimpic Torpedo Zărnești – nevezett be.
A hatnapos megmérettetés első szakaszán a mezőny Temesvárról indul szerda délben, majd Arad és Nagyszalonta érintésével 171,2 kilométert tesz meg a nagyváradi befutóig.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!