Nem sikerült elérni a kitűzött célokat a karate-világbajnokságon

Zátyi Tibor 2024. október 15., 11:28

Olaszországban, Lido di Jesolóban rendezték meg a hétvégén a korosztályos karate-világbajnokságot, a megmérettetésen két székelyföldi sportoló is érdekelt volt.

Péter-Csiki Csanád a vébén Fotó: Sport-All SK

Az ötnapos világversenyen 109 nemzet vonultatta fel legjobb sportolóit, a kadet, junior és U21-es korosztályban közel kétezer versenyző volt benevezve. A két sepsiszentgyörgyi karatés, Török Panka (junior, -59 kg) és Péter-Csiki Csanád (kadet, -57 kg) a magyar válogatott színeiben álltak pástra.

Elsőként Török Panka kezdett, sajnos hamar búcsúzott a versenytől, mivel az első körben 5:0-ra alulmaradt Priglovával szemben, és a vigaszágra sem jutott, mivel a cseh ellenfele a folytatásban vereséget szenvedett.

Péter-Csiki Csanád első világversenyén rögtön a kategóriája egyik legjobbjával, egy jordán versenyzővel kezdett, akitől 8:0 arányban kapott ki. Mivel az arab versenyző a döntőig menetelt, így Csanádnak esélye volt vigaszágon bizonyítani. Itt a török Gunes következett, akivel nagyon szoros volt a küzdelem, és habár Csanád kétszer is tudott fordítani, de a meccs utolsó akciója a töröknek kedvezett, aki így 3:3-as végeredménnyel győzött.

Péter-Csiki Csanád, Vass Hunor edző és Török Panka •  Fotó: Sport-All SK
Péter-Csiki Csanád, Vass Hunor edző és Török Panka Fotó: Sport-All SK

„Nem tudom jónak, még csak kielégítőnek sem értékelni a vébészereplésünket. Panka szerintem taktikailag hibázott, ennél jobb helyre számítottam nála. Csanád, mivel még »kezdő« ebben a mezőnyben, neki kell még a tapasztalat, illetve a fizikai és az érzelmi felkészültség is ahhoz, hogy versenybe tudjon lépni egyes fejlettebb versenyzővel szemben. Úgy gondolom, ezekből tanulnunk kell és még fokozottabban adaptálódni a mezőnyhöz” – összegzett Vass Hunor, a sepsiszentgyörgyi Sport All karateedzője.

A karatésok következő nagyobb megmérettetése a budapesti Hungarian Open lesz, amely egyben kvalifikációs verseny is a 2025-ös Európa-bajnokságra.