Az ötnapos világversenyen 109 nemzet vonultatta fel legjobb sportolóit, a kadet, junior és U21-es korosztályban közel kétezer versenyző volt benevezve. A két sepsiszentgyörgyi karatés, Török Panka (junior, -59 kg) és Péter-Csiki Csanád (kadet, -57 kg) a magyar válogatott színeiben álltak pástra.
Elsőként Török Panka kezdett, sajnos hamar búcsúzott a versenytől, mivel az első körben 5:0-ra alulmaradt Priglovával szemben, és a vigaszágra sem jutott, mivel a cseh ellenfele a folytatásban vereséget szenvedett.
Péter-Csiki Csanád első világversenyén rögtön a kategóriája egyik legjobbjával, egy jordán versenyzővel kezdett, akitől 8:0 arányban kapott ki. Mivel az arab versenyző a döntőig menetelt, így Csanádnak esélye volt vigaszágon bizonyítani. Itt a török Gunes következett, akivel nagyon szoros volt a küzdelem, és habár Csanád kétszer is tudott fordítani, de a meccs utolsó akciója a töröknek kedvezett, aki így 3:3-as végeredménnyel győzött.
„Nem tudom jónak, még csak kielégítőnek sem értékelni a vébészereplésünket. Panka szerintem taktikailag hibázott, ennél jobb helyre számítottam nála. Csanád, mivel még »kezdő« ebben a mezőnyben, neki kell még a tapasztalat, illetve a fizikai és az érzelmi felkészültség is ahhoz, hogy versenybe tudjon lépni egyes fejlettebb versenyzővel szemben. Úgy gondolom, ezekből tanulnunk kell és még fokozottabban adaptálódni a mezőnyhöz” – összegzett Vass Hunor, a sepsiszentgyörgyi Sport All karateedzője.
A karatésok következő nagyobb megmérettetése a budapesti Hungarian Open lesz, amely egyben kvalifikációs verseny is a 2025-ös Európa-bajnokságra.
Mindössze 34 éves korában elhunyt Dudás Miklós magyar világbajnok, olimpikon kajakozó – adta hírül a Magyar Kajak-kenu Szövetség.
Nagy csatában, végletekig kiélezett mérkőzésen aratott rendkívül értékes győzelmet Románia U20-as jégkorong-válogatottja a bukaresti Berceni Arénában zajló divízió 2/A jelű világbajnokság nyitónapján.
Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, sok csapadékkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Tüntettek a lakosok hétfőn a Suceava megyei Salcea városának polgármesteri hivatala előtt, mivel elégedetlenek a helyi adók és illetékek növelése miatt. A polgármestert kifütyülték, akadtak, akik a lemondását követelték.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bíróságon készül megtámadni valamennyi önkormányzati határozatot, amely megemeli az ingatlanok és autók után fizetendő adókat.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!