Egyik háromszéki birkózónak sem sikerült a kvótaszerzés a Budapesten megrendezett olimpiai kvalifikációs versenyen. Incze Kriszta (62 kg-os súlycsoport) a negyeddöntőben, Cătălina Axente (76 kg) pedig a nyolcaddöntőben búcsúzott a küzdelmektől. Incze végül 7., míg Axente 12. lett.
Május 6. és 9. között Szófiában újabb kvalifikációs viadalt rendeznek birkózásban, ahol szintén kvótaszerzési lehetőség lesz az augusztusi tokiói ötkarikás játékokra.
Romániából eddig egyetlen birkózó, Alina Vuc (50 kg) szerzett indulási jogot a nyári olimpiára.
Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!