A hosszú próbán (12,5 km) elért remek 13. helye után Márton Enikő sokat hibázott a 7,5 km-es sprintpróbán, és 90 induló közül 50 százalékos lőtéri teljesítménnyel csak a 62. lett. Ugyanezen a próbán Váncsa Szilvia a 79., András Vivien a 80., Csutak Andrea pedig a 88. helyen végzett.
A kisifjúságiaknál Ladó Kincső 100 induló közül 93. lett a 6 km-es versenyszámban, az ugyancsak kisifjúsági Kovács Zalán pedig a 87. helyen végzett 7,5 kilométeren.
A székelyföldi sílövők közül senkinek sem sikerült bejutni korosztályonként a legjobb 60-at felvonultató üldözéses versenyekre.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!