A versenyen többnyire csíkszeredaiak vettek részt, illetve a csíki bridzsezők ismerősei és rokonai – más erdélyi városokból. A verseny egy perc néma csenddel kezdődött, így emlékeztek Cătălin Ciobanura, aki tavaly novemberben a járvány áldozata lett.
Összesen 26 játékos vett részt a kétfordulós párosversenyen, amelyen mindenki mindenkivel játszott – két leosztásban.
A kupaversenyt a Daday Ildikó–Daday Zsolt (Nagyvárad) kettős nyerte 63,0%-os teljesítménnyel, második helyen a Kovács Gyula–Csíszér Elemér (Csíkszereda) duó végzett 58,7%-kal, a harmadik helyezett pedig a szintén csíkszeredai Demeter Attila–Ördög Ákos páros lett (58,3%).
Különdíjban részesült a 4. helyen záró, ugyancsak csíkszeredai Marian Chivu–Mezey Zoltán kettős. A legjobb nem díjazott vegyespáros az Erős Írén (Marosvásárhely)–Dali Attila (Segesvár) alkotta csapat lett (53,1%), míg a legjobb női párosnak járó díjat a Győrgy Emőke–Mezey Katalin (Csíkszereda) duó érdemelte ki.
Csütörtökön és pénteken este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán folytatódik a Sportklub–Debrecen negyeddöntős párharc a jégkorong Erste Ligában. A találkozóra a Lokálpatrióták szurkolói csoport tagjai elszántan készülnek.
Sajtóinformációk szerint Dorinel Munteanu lesz a Sepsi OSK új vezetőedzője, aki a nyártól veheti át az együttes irányítását. A sepsiszentgyörgyi klub vezetősége cáfolja, hogy megegyezett volna a tapasztalt szakemberrel.
Megtalálták annak a fiatalembernek a holttestét a zeteváraljai víztározóban, akit nagy erőkkel kerestek még február elején a hatóságok és önkéntesek, lékeket vágva a víztározó jegén.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) rászállt a rokonok által egymásnak adott pénzösszegekre, amelyekre 70 százalékos adót vetne – kongatta meg a vészharangot a bukaresti sajtó. Az ANAF és Tánczos Barna pénzügyminiszter tiszta vizet öntött a pohárba.
Az elmúlt időszakban több ízben is földrengések voltak érezhetőek Romániában. Harangi Szabolcs geológus elmagyarázta a jelenség okát, és arról is beszélt, várható-e Erdélyben a közeljövőben az 1977-es bukaresti földrengéshez hasonló méretű földmozgás.
A bank évszázadok óta barátja, szeretője, házastársa, anyósa, szomszédja, esküdt ellensége az embernek, helyzete válogatja. A történet, amit most elmesélek, igazán cuki… lett volna. Mint egy vakrandi. Ha minden olajozottan alakul.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!