A versenyen többnyire csíkszeredaiak vettek részt, illetve a csíki bridzsezők ismerősei és rokonai – más erdélyi városokból. A verseny egy perc néma csenddel kezdődött, így emlékeztek Cătălin Ciobanura, aki tavaly novemberben a járvány áldozata lett.
Összesen 26 játékos vett részt a kétfordulós párosversenyen, amelyen mindenki mindenkivel játszott – két leosztásban.
A kupaversenyt a Daday Ildikó–Daday Zsolt (Nagyvárad) kettős nyerte 63,0%-os teljesítménnyel, második helyen a Kovács Gyula–Csíszér Elemér (Csíkszereda) duó végzett 58,7%-kal, a harmadik helyezett pedig a szintén csíkszeredai Demeter Attila–Ördög Ákos páros lett (58,3%).
Különdíjban részesült a 4. helyen záró, ugyancsak csíkszeredai Marian Chivu–Mezey Zoltán kettős. A legjobb nem díjazott vegyespáros az Erős Írén (Marosvásárhely)–Dali Attila (Segesvár) alkotta csapat lett (53,1%), míg a legjobb női párosnak járó díjat a Győrgy Emőke–Mezey Katalin (Csíkszereda) duó érdemelte ki.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!