A montenegrói Budvában zajlik az ifjúsági ökölvívó-világbajnokság, ahol az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub két sportolója is szorítóba léphetett Magyarországot képviselve.
Amint a Magyar Ökölvívó Szakszövetség összefoglalójában olvasható, az 57 kilós Benedek Péter az azerbajdzsáni Tagi Naszibov ellen húzott kesztyűt a legjobb 16 közé jutásért. Naszibov már komoly hírnevet szerzett a nemzetközi bokszéletben, de a 17 Benedek nem tartott tőle és irányítani akarta ezt a mérkőzést.
„Az első taktikai menetben a fejvédőkkel alaposan meggyűlt a baja mindkét versenyzőnek, és nagyon hasonló ritmusban mozogtak. A második menetben alapvetően kontrázott Peti, de eléggé kevés tiszta találat volt a mérkőzésen, a bírók pedig megosztott pontozással az azerit látták jobbnak. Nagy iramú csata volt, a közönség is jól szórakozhatott, de Petinek elmaradt a továbbjutás egy olyan ellenféllel szemben, aki nem mutatott többet” – áll a beszámolóban.
Mailát András ellenfele a 63,5 kilós mezőnyben a lengyel Wadim Konszewicz volt. A MÖSZ szakértője így fogalmaz erről a mérkőzésről: „Mailát András ellenfele az első versenynapon már győzött egyszer és jobban érezte a ringet, a távolságot a mérkőzés elején. A fordított alapállású lengyel tartotta a számára legjobb ütőtávot, és kontrákkal rendre megelőzte versenyzőnket. Konszewicz kapott egy intést a második menetben, de az ütésváltásokból ő jött ki jobban, rendre volt válasza a magyar akciókra. A harmadik menetben sem változott a mérkőzés képe jelentősen, Andris ment előre, de nem hatékonyan, így a lengyel egyhangú pontozással győzött”.
Búzás Róbert a Bahreinben zajló Gymnasiadén, azaz a középiskolások olimpiáján a legjobb 8 közé jutásért lépett szorítóba a 60 kg súlycsoportban. Ellenfele a román Adrian Chirița volt. „Buzás Robi egy román sráccal bokszolt és érzésünk szerint, főleg az első és a harmadik menetben Robi volt fölényben, ám a meccs végén Chirița kezét emelte magasba a mérkőzésvezető” – írta a MÖSZ szakvezetője.
Huszár Árpád, az EGÖSK vezetője a magyar válogatott szakmai stábjának tagjaként dolgozik az ifjúsági világbajnokságon. Ő Benedek Péter teljesítményét emelte ki.
„Ugyanúgy lehetett volna ez a döntés a mi oldalunkra is, Peti ugyanúgy megérdemelte volna a továbbjutást mint az ellenfél. El kell fogadnunk, hogy ez most így történt. Csak gratulálni tudok a Péternek a teljesítményéért” – fogalmazott Huszár Árpád edző.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Az állatvédelemről sokáig legfeljebb akkor esett szó, amikor egy-egy megrázó eset felkavarta a közvéleményt. Az elmúlt évtizedekben azonban csendes, mégis mélyreható változás zajlott le Erdélyben. Riportunkban ennek az átalakulásnak jártunk utána.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!